Start Arrow OgródArrow Różana rabata…

Różana rabata…

Marzysz o stworzeniu pachnącej, różanej rabaty? Oto kilka naszych wskazówek, jak zrobić to z sukcesem! Sprawdź i zainspiruj się!

Sadzenie 

Krzewy z tzw. gołym korzeniem najlepiej sadzić jesienią lub wczesną wiosną. Natomiast róże sprzedawane w pojemnikach możemy umieszczać na rabatach przez cały sezon wegetacyjny. Należy ostrożnie wyjąć roślinę z pojemnika, a jeśli jest to trudne – należy rozciąć plastikową doniczkę, a po wyjęciu sadzonki delikatnie rozluźnić bryłę korzeniową. W wybranym miejscu wykopujemy dół o takiej szerokości i głębokości, by korzenie mogły się w nim zmieścić wyprostowane. Na dnie usypujemy niewielki kopczyk żyznego podłoża i rozkładamy na nim korzenie. Po posadzeniu krzewu glebę mocno ugniatamy i obficie podlewamy. 

Słoneczne miejsce 

Róże sadzimy w słonecznym i ciepłym miejscu. Pamiętaj, aby unikać sadzenia róż przy murze. Niekorzystne jest także stanowisko pod drzewami, które mogą całkowicie zacieniać kwiaty. Lepiej też unikać rabat, na których już wcześniej rosły już róże. 

Podłoże i nawożenie

Róże wymagają żyznej, lecz lekkiej ziemi. Najlepiej o obojętnym lub lekko kwaśnym odczynie (w granicach 6-6,5 pH). Świetnie rosną w podłożu piaszczysto-gliniastym. Nie lubią podmokłej gleby, na której długo zalega woda. Różom najlepiej służy nawożenie mineralne i organiczne. 

Kompost lub obornik wystarczy stosować co 2-3 lat wiosną. 

Podlewanie 

Róże latem potrzebują sporo wody, zwłaszcza, gdy wytwarzają młode przyrosty. Jeśli lato jest upalne, trzeba je regularnie i obficie podlewać. Najlepszą porą na podlewanie jest ranek lub wieczór. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 1, 2022
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty