Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Różne oblicza huśtawki

Różne oblicza huśtawki

Huśtawka jest jednym z nieodłącznych symboli dzieciństwa. Któż z nas będąc dzieckiem nie uwielbiał się na niej bawić? Tymczasem coraz bardziej popularna staje się jej „dorosła” wersja – służąca jako element aranżacyjny i alternatywne miejsce do siedzenia w ogrodzie.

Dzięki huśtawce ogrodowej możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Delikatnie bujające się siedzenie pozwoli nam się w pełni zrelaksować. Jednocześnie uzyskamy świetne miejsce na niezobowiązujące pogaduszki w ogrodzie. Ponadto, huśtawka w ogrodzie z pewnością zwróci uwagę naszych gości i pomoże wystylizować nasz ogród w stylu retro.

Bujak

Jeśli lubimy nieco rustykalne aranżacje, wówczas stylizowany bujak wykonany z jasnego drewna to z pewnością dobre rozwiązanie dla nas. Linki łączące siedzenie z ramą powinny być wykonane z materiału w zbliżonym do drewna, jasnym kolorze. Jeśli wybierzemy model wykonany z drewna o surowym wykończeniu, uzyskamy bardzo oryginalny element aranżacyjny.

(Bujak w stylu rustykalnym, fot. Robex)

Bujak z pergolą

Pergola jak wiadomo ma wiele zastosowań. Jednym z najbardziej znanych jest zestawienie jej z miejscem do siedzenia. Mniej popularne jest zestawienie jej z huśtawką. Tymczasem, połączenie to wygląda bardzo klimatycznie i stylowo. Drewniane pergole prezentują się szczególnie dobrze w zestawieniu z ogrodzeniami panelowymi w podobnym kolorze.

(Oryginalne połączenie - huśtawka i pergola, fot. Robex)

Klasyczna huśtawka

Pamiętajmy, że zaprezentowane wyżej modele nie nadają się do zabawy. Korzystanie z nich, w szczególności bez nadzoru dorosłych może być dla dziecka niebezpieczne. Ich konstrukcja nie przewiduje bowiem bardzo intensywnej eksploatacji. Ponadto siedzenie jest zazwyczaj dość ciężkie, zatem ewentualne uderzenie może mieć bardzo niemiłe konsekwencje.

 

(Hustawka to frajda dla dzieci, fot. Juro-Trans)

Jeśli zatem chcemy sprawić frajdę naszym milusińskim, kupmy dla nich osobny sprzęt. Bardzo dobrze w tej roli sprawdzi się klasyczna huśtawka o lekkiej konstrukcji. Dodatkową atrakcją jest dołączona drabinka.

Jeśli huśtawka ustawiona jest na tarasie, wówczas dobrym rozwiązaniem jest dopełnienie stylizacji poprzez dobranie do niej poduszek. Wówczas nie tylko urządzimy stylowy kącik, ale także zwiększymy komfort siedzenia.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród