Start Arrow InstalacjeArrowInstalacje elektryczneArrow Rozwiązanie dla nowoczesnych mieszkań

Rozwiązanie dla nowoczesnych mieszkań

In One by Legrand

Natura, Metal, Drewno, Skóra czy Corian to linie osprzętu z serii Sistena Life. Możemy je dopasować do wystroju salonu, kuchni czy pokoju dziecięcego. Możemy tworzyć również własne aranżacje, dostosowując osprzęt do naszych potrzeb i upodobań, poprzez chociażby miksowanie kolorów ramek i klawiszy. Ułatwia to nam również modułowa budowa osprzętu, gdyż mechanizm, klawisze i ramka są oddzielnymi częściami. Dzięki temu mogą być one wymieniane za każdym razem, gdy zdecydujemy się na remont mieszkania i zmianę wyglądu naszych pomieszczeń.

Aluminium_Metalic.natura_1.jpg CORIAN_Cocoa_Brown_Choco_1.jpg Havana_Pearl_skora_1.jpg drewno_1.jpg metal_1.jpg

Co wyróżnia serię Sistena Life?

Dla pełnego komfortu użytkowników, rozwiązanie In One by Legrand nie wymaga kucia ścian do poprowadzenia dodatkowej magistrali. Wystarczy tylko zainstalować urządzenie do istniejącej już w domu instalacji elektrycznej.

Seria zapewnia nam kompleks produktów takich jak: łączniki scenariuszy, inteligentne łączniki, detektory ruchu, łączniki sterowania roletami, stację pogodową, termostaty czy bezprzewodowe nadajniki sygnału (piloty). Mogą być one załączane lokalnie bądź zdalnie za pomocą fal podczerwieni, fal radiowych lub timera.

Lacznik_radio_1.jpg sciemniacz_przyciskowy_1.jpg

Sistena Life to również rozwiązanie dające domownikom pełne poczucie bezpieczeństwa. Zapewniają je czujniki gazu lub przelania wody, powodujące zadziałanie odpowiednich elektrozaworów. W przypadku awarii informują one nas o takim zdarzeniu za pośrednictwem sygnalizatorów optycznych lub dźwiękowych.

Komfortowe zestawienie

In One by Legrand zapewnia nam również zestawienie wszystkich funkcji komunikacyjnych za pośrednictwem jednego gniazda informatycznego typu RJ45. Wystarczy doprowadzić sygnał TV, Internetu i telefonu do multimedialnego punktu dystrybucyjnego dostępnego w ofercie, stosując tylko jeden rodzaj gniazd (RJ45). Punkt dystrybucyjny rozpoznaje przyłączone urządzenie i automatycznie dokonuje przyłączenia odpowiadającego sygnału.

Bez narzędzi, bez problemu

System In One by Legrand nie wymaga specjalnego programu czy interfejsu sterującego, aby go zaprogramować. Zamiast na skomplikowane narzędzia liczymy na własną intuicję, gdyż programowanie jest proste i łatwe do zapamiętania. Dostęp do panelu uzyskujemy już po zdjęciu klawisza i ramki.

Dostępna technologia

Wszystkie produkty wykorzystują transmisję sygnału za pomocą fal radiowych, podczerwieni i technologii PLC (Power Line Communication). Transmisja PLC wymaga podłączenia przewodu neutralnego (nie wymaga dodatkowych przewodów).

Power_line_Comunication_1.jpg

Radiowy sygnał sterujący o częstotliwości 868,3 MHz jest emitowany przez nadajnik „Lidera” (łącznik scenariuszy, pilot, stacja pogodowa). Sygnał ten jest odbierany przez odbiornik „Aktora” (inteligentny łącznik), który go dekoduje i wykonuje polecenie „Lidera”. To pozwala nam tworzyć dowolne scenariusze, np. jednoczesne zapalanie światła od sypialni poprzez korytarz do kuchni, jeśli np. w nocy zechcemy się napić wody. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy ograniczyć liczbę przewodów do minimum – wystarczy, że „Aktor” będzie podłączony do np. źródła światła czy do rolety.

Radio_1.jpg

Komunikacja na odległość

Podłączona kamera internetowa pozwala nam zobaczyć, co dzieje się w domu podczas naszej nieobecności, a przez telefon komórkowy bądź Internet możemy zmienić lub kontrolować status wybranych urządzeń. To daje wygodę, komfort oraz bezcenny – np. na urlopie – spokój o nasz majątek.

Wymienione wyżej zalety osprzętu elektroinstalacyjnego Sistena Life oraz systemu In One by Legrand podnoszą zarówno użyteczność instalacji elektrycznej, jak i standard naszego życia. Dostosowują się do naszych potrzeb, upodobań oraz zmian nastroju i charakteru.

Autor: Legrand Polska

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty