Start Arrow WnętrzaArrowSypialniaArrow Rustykalna sypialnia na poddaszu. Zobacz imponującą metamorfozę wnętrza

Rustykalna sypialnia na poddaszu. Zobacz imponującą metamorfozę wnętrza

Aby przekształcić swoje przestronne poddasze w modną sypialnię, Jo i Karolien zdecydowali się na wybór laminatu z serii Impressive Quick-Step i farb do malowania ścian farbami Dulux. Rezultat? Wspaniałe połączenie jasnych i ciemnych odcieni w nowoczesnym rustykalnym stylu.

Strych przed adaptacją.

Strych przed adaptacją.

Jo i Karolien wraz z synem mieszkają w wiosce Nevele położonej we Flandrii. Niedawno małżeństwo zdecydowało się na remont domu polegający na transformacji poddasza w luksusową sypialnię. W poszukiwaniu nowego wyglądu para uzyskała wsparcie konsultantów firm Quick-Step.

Poddasze do adaptacji

Jo i Karolien przez wiele lat używali swojego niedokończonego strychu jako przechowalni nieużywanych przedmiotów.

Jo, właściciel domu:
Szkoda, bo w tym przestronnym pomieszczeniu tkwi ogromny potencjał. Najpierw pomyśleliśmy o ożywieniu pomieszczenia zmieniając kolory ścian, ale szybko zdaliśmy sobie sprawę, że możemy pójść znacznie dalej. Wtedy z pomocą zjawił się Quick-Step.

Metamorfoza sypialni na poddaszu

Całkowita transformacja poddasza dzięki profesjonalnym doradcom od  dekoracji wnętrz? Para z entuzjazmem przystała na propozycję.

Karolien, właścicielka domu:
W końcu mogliśmy pomyśleć, jak w pełni wykorzystać tę nieco zaniedbaną przestrzeń. Zaaranżowanie naszej nowej sypialni w kolorach, które by doskonale się uzupełniały było zadaniem czasochłonnym, ale jednocześnie niezwykle angażującym. Oczywiście równie istotne były dla nas jakość i trwałość wybranych produktów. Dzięki Quick-Step szybko znaleźliśmy rozwiązania, które nadały wnętrzu przytulnego charakteru, bez potrzeby kompromisu w kwestii jakości.

sypialnia na poddaszu metamorfoza

Sypialnia po metamorfozie

sypialnia na poddaszu metamorfoza

Sypialnia po metamorfozie

sypialnia na poddaszu metamorfoza

Sypialnia po metamorfozie

sypialnia na poddaszu metamorfoza

Sypialnia po metamorfozie

sypialnia na poddaszu metamorfoza

Sypialnia po metamorfozie

sypialnia na poddaszu metamorfoza

Sypialnia po metamorfozie

Podłoga do sypialni

Para zdecydowała się podłogę Quick-Step bez szczególnego namysłu. Ale co dokładnie sprawiło, że Jo i Karolien postawili na podłogę z kolekcji Impressive?

Jo, właściciel domu:
Po wizycie w salonie Quick-Step i porównywaniu różnych próbek w domu, stało się jasne, że nie chcieliśmy ustępować ani w kwestii wyglądu, ani jakości. Najbardziej logicznym wyborem okazała się być zatem najnowsza generacja laminatów Quick-Step: Impressive.

Karolien, właścicielka domu:
Nie potrafię już nawet zliczyć, ile razy porównywałam najróżniejsze próbki w odmiennych warunkach oświetleniowych. Jednak to dopiero podłoga Impressive okazała się być najbardziej autentyczna, posiadać najbardziej naturalną fakturę powierzchni, a dodatkowo być łatwa w utrzymaniu i na czasie. Co więcej, nasza nowa podłoga jest odporna na zalania i zarysowania, co poddane zostanie zresztą szybkiemu testowi, gdy nasz pies postanowi skontrolować wyniki naszego remontu.

Wykończenie ścian

Podłogi są podstawą każdego wnętrza; dosłownie i w przenośni stanowią fundament dla pozostałych elementów wystroju.

Jo, właściciel domu:
Filozofia Quick-Step zakłada, że w momencie ułożenia podłogi, pomieszczenie natychmiast staje się cieplejsze i bardziej przytulne. Ciężko nie zgodzić się z takim podejściem. Dzięki profesjonalnemu i sprawnemu montażowi podłogi, który monterom zajął dwie godziny, mogliśmy  szybko zabrać się za urządzanie reszty nowej sypialni,

Kolejnym krokiem był wybór farby.

Karolien, właścicielka domu:
Kolor ścian musiał iść w parze z naszą podłogą, tapetą i stylem, jaki sobie wymarzaliśmy. Cieszymy się, że otrzymaliśmy pomoc od doradcy producenta farb Dulux. Wybraliśmy trzy odcienie z ich kolekcji. Wszystko ułożyło się w całość dzięki zaskakującemu połączeniu ciemnych, modnych ścian i jasnej podłogi.

Sypialnia na poddaszu: połączenie atmosfery przytulności i ponadczasowej stylistyki

Można sprawić, aby pokój wydawał się szerszy, węższy, głębszy lub dłuższy poprzez zastosowanie różnych kolorów w przypadku podłogi, sufitu i ścian. Jasne odcienie sprawiają, że przestrzeń wyda się większa, tymczasem ciemne odcienie stworzą przeciwstawny efekt. Jednak dopiero połączenie jasnych i ciemnych barw sprawiło, że sypialnia Jo i Karolien zyskała oryginalnego wyglądu i stała się bardziej przestronna.

Jasna podłoga nadała pomieszczeniu obszernego, rustykalnego i ponadczasowego wyglądu, tymczasem ciemne ściany sypialni stworzyły ciepłą i przytulną atmosferę.

Karolien, właścicielka domu:
Dzięki produktom Quick-Step i marce Dulux nauczyliśmy się, żeby patrzeć na wnętrze jako całość – uwzględniając podłogę, zasłony i meble. Wtedy można eksperymentować z odcieniami zimnymi i ciepłymi, jasnymi i ciemnymi oraz wieloma różnymi stylami.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 10, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa sufitowa Cubus 4pł. TK Lighting + gratis...

 • Plafon Various Biało-szaro-biały Kolor apli: ...

 • Promocja

  Calyx listwa 2 pł. Black

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Lampa wisząca TWIST 6W LED

 • Promocja

  Zwis Burn Black 1 pł.