Start Arrow WnętrzaArrow Salon kąpielowy czy łazienka?

Salon kąpielowy czy łazienka?

Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią łazienki i chcemy zagospodarować ją w ciekawy sposób – urządźmy w niej pokój kąpielowy. Zyskamy wtedy miejsce służące higienie i świetny kącik wypoczynkowy.

Czym jest salon kąpielowy?

Przy podjęciu dobrej decyzji znacząca będzie wielkość pomieszczenia, które chcemy urządzić. Dużą łazienkę bez trudu zaaranżujemy na pokój kąpielowy, mniejszą możemy połączyć z sypialnią i stworzyć miejsce do odpoczynku.

Salon kąpielowy ma cechy miniwellness, minispa. Musi mieć  przestrzeń, żeby było dużo światła i powietrza w środku. To wszystko po to, aby ceramika i armatura nie były stłoczone – mówi arch. wnętrz Dorota Traczewska ze Studia DEsign.

salon_kapielowy

Obok wyposażenia typowego dla łazienki – pisuaru, bidetu, podwójnej umywalki, prysznica czy wanny, w salonie kąpielowym znajdźmy miejsce na toaletkę i fotel. Taka aranżacja będzie sprzyjała relaksowi i pozwoli na stworzenie kącika idealnego do wypoczynku.

Nastrój

W salonach kąpielowych możemy skupić się na wystroju, zastosować dyskretne oświetlenie, wprowadzić nastrojowe i relaksacyjne sceny świetlne. Bawmy się z różnymi dekoracjami: spróbujmy wpleść drewno, kamień, szkło, kamyczki pod szkłem, czy duże donice. Uroku dodadzą też bibeloty, kwiaty i obrazy.

Łazienka w sypialni – obawy

Łączenie łazienki z sypialnią jest powszechnym trendem w Europie, natomiast w Polsce dopiero raczkującym. Wciąż obawiamy się takiego rozwiązania ze względów akustycznych, wentylacyjnych i intymnych. Myślimy, że wilgoć uchodząca z części łazienkowej spowoduje ogromne szkody w sypialni. Nic z tych rzeczy! Dobra wentylacja załatwi sprawę.

W obecnej chwili systemy wentylacyjne i izolacyjne są znakomite – mówi Marta Hubka, konsultant ds. aranżacji w Parku Handlowym Bielany. – W łazience spędzamy niewielką część dnia i pomieszczenie prawidłowo wentylowane daje gwarancję, że ta para i wilgoć, która w ciągu dnia ulatnia się z łazienki będzie absorbowana – dodaje.

salon_kapielowy2

Lekkie odgradzanie

To, czy zdecydujemy się na połączenie łazienki z sypialnią, zależy tak naprawdę od naszego stylu życia.

Wszystko zależy od charakteru klienta. Jeśli jest to młode małżeństwo, bez dzieci tworzące dla siebie luksusowy apartament nie widzą problemu w takim połączeniu. Kiedy para ma dzieci, zwykle musi pojawić się odgrodzenie – wyjaśnia Dorota Traczewska.

Architekci wnętrz rekomendują zastosowanie przesuwnej szklanej ściany, a jeśli zapragniemy jeszcze większej intymności, ściana może być piaskowana. Szkło nie tylko przesłoni strefy, ale wyciszy nieco część łazienki. W tym przypadku mąż, który wraca późno z pracy, biorąc prysznic, nie obudzi żony.

Można też wprowadzić ściankę działową, żeby z dwóch stron pojawiły się przejścia. Umiejscowienie łóżka tyłem do wanny zrobi miejsce na pozostałe wyposażenie łazienki.

Łazienka włączona w sypialnię powiększa nam zdecydowanie powierzchnię sypialni i daje poczucie jeszcze większego komfortu – dodaje Dorota Traczewska.

Dwa w jednym

Decydując się na pokój kąpielowy wybieramy nie tylko komfort i wygodę, ale całkiem nowy sposób wykorzystania łazienki. Odpowiednio zaaranżowane wnętrze i duże, jasne przestrzenie sprawią, że już samo przebywanie w tym miejscu pozwoli nam czuć się lekko i świeżo. A przed nami jeszcze długa kąpiel i prawdziwy relaks.

Autor: Park Handlowy Bielany

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

aniolek35 Odpowiedz 2009-10-07 21:23:13

Ktos tutaj zapomnial o sasiadach ponizej i powyzej. Jaki moze miec to skutek dla nich? Co z cisza i akustyka? Co z wilgocia i wentylacja? Co z instalacja wodno-kanalizacyjna?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty