Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Salon z kuchnią: ciekawy pomysł na podział wnętrza

Salon z kuchnią: ciekawy pomysł na podział wnętrza

Salon połączony z kuchnią to częsta aranżacja wnętrza w stylu nowoczesnym. Otwarte przestrzenie wyraźnie oddzielają część dzienną od pozostałych prywatnych pomieszczeń domowników, dają miejsce do wspólnego spędzania czasu, odpoczynku, gotowania.

Często jednak projekty wnętrz stawiają umowną granicę między dwiema funkcjami pomieszczenia, zamiast jednak ścianki działowej, wykorzystują np. meble. Przedstawiamy pomysł na taki właśnie wystrój wnętrza.

W tej aranżacji do podziału wnętrza zastosowano niewielką ściankę, na której efektownie zawieszono telewizor. Wyraźnie podkreślona jest więc strefa wypoczynkowa pomieszczenia.

Autor: Dreamstime

Druga strona mebla to lustrzana tafla, która optycznie powiększy zasłoniętą część kuchenną. Warto zwrócić uwagę, że w aranżacji zastosowano ten sam materiał wykończeniowy na całej podłodze. Zachowano dzięki temu jednolity charakter wnętrza, mimo wyraźnego podziału funkcji.

Autor: Dreamstime

Dzięki wmontowaniu w ściankę blatu stała się ona również ciekawie zaaranżowanym barkiem. Dodatkowy kinkiet zainstalowany na ściance, efektownie podświetla miejsce do spożywania posiłków.

Autor: Dreamstime

Kuchnia otwarta na salon powinna mieć gładkie fronty szafek, bez dodatkowych dekoracji czy żłobień, przypominające bardziej meble pokojowe niż kuchenne. Harmonijnie łączą się one z wyposażeniem całego wnętrza. "Salonowy" efekt jest tym wyraźniejszy, że strefa robocza ze zlewozmywakiem jest niewidoczna od strony pokoju.

Autor: Dreamstime

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

Janek Odpowiedz 2016-12-27 14:52:50

U nas na ścianie w kuchni położyliśmy Travertino - e-travertino.com. Świetny materiał, który imituje prawdziwy trawertyn, a jest od niego dobrych kilka razy tańszy. Pokój natomiast pomalowaliśmy białą farbą. Dzięki temu zabiegowi otrzymaliśmy wyraźne odcięcie dwóch przestrzeni. :-)

Pomysł na wnętrze: nowoczesny salon w pastelach | www.Dom.pl Odpowiedz 2013-09-09 10:16:47

[...] Wielopokoleniowy dom w drewnie: ponadczasowa elegancja Choć drewno było obecne w mieszkaniach od zawsze, często było niedoceniane.... więcej    Szlachetna biel we wnętrzach – inspiracje Projekt nowoczesnego apartamentu: drewno w aranżacji wnętrz Projekty wnętrz: dom w minimalistycznym stylu Aranżacje kuchni: mała kuchnia z wielkim pomysłem Salon z kuchnią: ciekawy pomysł na podział wnętrza [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty