Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Salon z kuchnią – przestrzeń wypełniona światłem

Salon z kuchnią – przestrzeń wypełniona światłem

Kuchnia, jadalnia i salon w jednym pomieszczeniu? To rozwiązanie uwielbiają zwolennicy celebrowania posiłków. Wspólne gotowanie, jedzenie, a potem zasłużona sjesta na wygodnej kanapie z kieliszkiem czerwonego wina w ręku… Przedstawiamy projekt wnętrza, którego głównym motywem jest modne połączenie koloru drewna z olśniewającą bielą.

W prezentowanym projekcie, długie pomieszczenie oświetlają promienie, przedzierające się przez okna rozmieszczone na dwóch ścianach, Pomieszczenie wypełnione jest energetyzującym światłem, a efekt zwiększają kolory ścian – jasna, chłodna biel odbija słońce, sprawiając, że pomieszczenie jest ciepłe i jasne nawet w pochmurne jesienne popołudnia.

Podłoga w całym pomieszczeniu wykonana została z tych samych paneli, nie wyznaczając jednoznacznie konkretnych stref. Kolor podłogi, kontrastując z sufitem, dodatkowo optycznie powiększa i rozświetla wnętrze.


Kuchnia zabudowana jest w kształcie litery L, przez co staje się częścią bardziej ergonomiczną i funkcjonalną. Powierzchnię powiększa dodatkowo wyspa kuchenna – idealna w domu miłośników wspólnych przygód kulinarnych. Podwieszany sufit umożliwił montaż oświetlenia punktowego nad wyspą.

Drewno jest tak uniwersalnym surowcem, że podobne do niego materiały doskonale komponują się zarówno z farbami, jak i ze szkłem na ścianach w kuchni. Na uwagę zasługują sprzęty AGD – zabudowane nie rzucają się w oczy, dzięki czemu pomieszczenie nie ma gospodarczego charakteru.


Umowną granicę między salonem a kuchnią wytycza długi prostokątny stół jadalniany, ustawiony równolegle do kuchennej zabudowy. Dużym atutem projektu jest ciekawa zabudowa, podkreślająca charakter jadalni. Wnęka została wykończona tak, by bardziej przypominała jadalniany kredens niż system półek i szafek.

Umeblowanie salonu ogranicza się tylko do wypoczynku. Wyróżniającą dekoracją jest tu ścianka, na której zamontowano sprzęt RTV, a także elektryczny kominek – doskonałe rozwiązanie w mieszkaniach, gdzie trudno o prawdziwe palenisko. Kolor ścianki kontrastują z całym wykończeniem pomieszczenia.

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty