Start Arrow OgródArrowRośliny do domu i ogroduArrow Sansewieria. Roślina idealna do sypialni

Sansewieria. Roślina idealna do sypialni

Sansewieria to roślina, która doskonale sprawdzi się w sypialni. Oczyszcza bowiem powietrze z wszelkich toksyn i zanieczyszczeń. Jest niezwykle wytrzymała i długowieczna. Sprawdź, jak ją pielęgnować…

Sansewieria (zwana też wężownicą lub językami teściowej) to roślina, która dotlenia pomieszczenie i ułatwia zasypianie, dlatego idealnie sprawdzi się w każdej sypialni. Warto jednak pamiętać, że to trująca roślina. Jeśli więc posiadasz zwierzę w domu, ustaw roślinę w miejscu niedostępnym dla Twojego zwierzaka. Skutkami ubocznymi kontaktu zwierzęcia z tą rośliną są: wymioty, biegunka oraz podrażnienia pyszczka. 

Uprawa sansewierii

Sansewieria zaliczana jest do jednych z najbardziej trwałych roślin doniczkowych. Ma niewielkie wymagania. Uwielbia ciepło. Nie lubi zimna, dlatego należy trzymać ją w pomieszczeniu przez cały rok. Doskonale rozwija się zarówno w słońcu, jak i w cieniu. Nie należy jej zbyt często przesadzać. 

Nawożenie i podlewanie rośliny

Roślinę tę należy nawozić wyłącznie latem (co 2-3 tygodnie) nawozem z niewielką ilością azotu bądź nawozem do kaktusów i sukulentów. Sansewieria nie lubi częstego podlewania. Nadmiar wody w doniczce może zaszkodzić roślinie. Dlatego należy podlewać ją oszczędnie (raz w tygodniu).

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


czerwiec 9, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa sufitowa Cubus 4pł. TK Lighting + gratis...

  • Promocja

    Plafon Various Biało-szaro-biały Kolor apli: ...

  • Promocja

    Zwis Burn Black 1 pł.

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: rośliny do domu i ogrodu