Start Arrow WykańczanieArrowSchody i balustrady w domuArrow Schody do małych i dużych wnętrz

Schody do małych i dużych wnętrz

Schody wewnętrzne to kompromis, na który godzić się muszą właściciele domów z poddaszem czy piętrowych. Odpowiedni projekt schodów sprawi jednak, że zajmą one stosunkowo niedużą powierzchnię, co jest szczególnie ważne, gdy planowany jest mały dom.

Projekty dużych domów

Zalety schodów modułowych w pełni docenimy przy planowaniu wystroju dużych pomieszczeń. Jest to rozwiązanie dające wiele możliwości aranżacji wnętrz. Oprócz klasycznych schodów jednobiegowych producenci oferują bowiem również bardziej wyszukane formy, na przykład łuki lub schody w kształcie litery S.

(Schody Anima, firmy Faraone)

Wybierając schody powinniśmy kierować się nie tylko estetyką. Bardzo ważna jest ergonomia i bezpieczeństwo korzystania. Schody zabiegowe, czyli takie które zmieniają kierunek dzięki zmiennej szerokości są bez wątpienia bardzo efektowne, jednak mogą być niebezpieczne. Jeśli w domu są dzieci lub osoby starsze, dużo lepszym rozwiązaniem są schody jednobiegowe, w których każdy stopień ma formę prostokąta.

(Schody jednobiegowe, fot. archiwum DOM.pl)

(Schody modułowe zabiegowe Knock 06, firmy Rintal)

 

Zobacz także:

Projekty małych domów

W niezbyt dużym pomieszczeniu możemy zastosować schody kręcone. Zajmują niewiele miejsca i stanowią bardzo efektowny element aranżacyjny. Możemy wybrać spośród wielu oferowanych przez producentów kształtów stopni: na przykład w formie trapezu lub trójkąta. Pamiętajmy jednak, że tak samo jak przy schodach zabiegowych poruszanie się po nich wymaga sporo uwagi.

(Schody kręcone Tekla, firmy Rintal)

Inne rozwiązanie, które sprawdzi się w małym mieszkaniu to tzw. schody kacze. Co to takiego? Mowa o schodach, w których poszczególne stopnie są powycinane na przemian. Można więc wygodnie postawić na nich stopę, mimo że kąt nachylenia jest bardzo duży. Dzięki specyficznej konstrukcji pozwalają więc zaoszczędzić miejsce. Można je stosować przy prostokątnym otworze w stropie.

 

(Schody kacze Karina, firmy Arkè)

Zobacz także:

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
3
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Schody Drewniane - jak zabezpieczyć? | www.Dom.pl Odpowiedz 2013-11-21 15:00:01

[...] Schody do małych i dużych wnętrz Schody wewnętrzne to kompromis, na który godzić się muszą właściciele domów z poddaszem czy piętrowy...więcej [...]

Płytki na schody wewnętrzne | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-03-19 16:14:46

[...] projekcie – wygoda i bezpieczeństwo Schody Dywanowe – minimalizm i elegancja Schody do małych i dużych wnętrz Schody – kręcone czy proste? Schody strychowe – komfort i oszczędność [...]

Schody wewnętrzne w domu | Schody zewnętrzne | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-02-17 10:18:18

[...] Schody do małych i dużych wnętrz Schody wewnętrzne to kompromis, na który godzić się muszą właściciele domów z poddaszem... więcej    Schody – kręcone czy proste? Czym wykończyć Schody Zewnętrzne – galeria Schody Wewnętrzne wspornikowe Schody Zewnętrzne z kostki brukowej Schody w salonie – zalety i wady [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Oprawa stołowa BALANZA

  • Pojedyncza lampa wisząca Trick Black

  • Lampa wisząca Wire Black 5pł.

  • Lampa Wisząca Pobo Ecru

  • Lampa podłogowa Ekelund

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie