Start Arrow Wiadomości Arrow Sen to zdrowie – urządzamy miejsce do nocnego odpoczynku

Sen to zdrowie – urządzamy miejsce do nocnego odpoczynku

 Jak zapewnić maluchowi kilka, komfortowych godzin w Krainie Morfeusza? To pytanie trapi chyba każdego rodzica. Spokojny sen jest jednym z czynników wpływających na komfort życia dziecka, jego zdrowie i prawidłowy rozwój. Warto zadbać o to by nasza pociecha spała zalecaną dla jej wieku liczbę godzin. Jak to zrobić? Marka Pinio podpowiada – na początek stwórz miejsce, w którym każdy szkrab zaśnie spokojnie i będzie miał tylko kolorowe sny.

Sen nie jest jedynie formą wypoczynku i relaksu, jest kluczem do wzrostu i rozwoju dziecka oraz jego intelektu. Wspomaga wiele funkcji ciała i umysłu. Do najważniejszych należą: wzrost, odporność, kondycja fizyczna, dobra pamięć i koncentracja, szczególnie ważne w procesie uczenia się. Odpoczynek, za krótki nawet o godzinę, może szkodliwie wpłynąć na funkcjonowanie organizmu malucha. Dlatego odpowiedni sen powinien stanowić centralną część zdrowego stylu życia, którego już od najmłodszych lat warto uczyć nasze dzieci.

Od czego zacząć? Przede wszystkim stwórz maluchowi miejsce, w którym będzie mógł odpocząć i się wyciszyć. Pamiętaj również o tym by od samego początku wyrabiać w dziecku nawyk spania w jego własnym, wygodnym łóżeczku. Dziecko zasypiające w innym miejscu, będzie spało płytko i czujnie w konsekwencji szybko obudzi się zmęczone.

Tworząc Królestwo Morfeusza zadbaj o to by podstawowy mebel w tej strefie wypoczynku – łóżko miało wygodny materac i kolorową pościel. Dzięki temu maluch chętniej będzie w nim zasypiał, a problemy z wędrującym w nocy do sypialni rodziców szkrabem zniknie na zawsze. Daj dziecku możliwość zdecydowania, który model łóżka najbardziej mu się podoba, pamiętaj, że to Twoja pociecha będzie korzystała z zakupionego mebla i to przede wszystkim ona powinna chcieć w nim wypoczywać.

Warto pomyśleć o łóżku, które rośnie razem z naszym dzieckiem. Niewątpliwym plusem takich modeli jest możliwość zdjęcia boku w łóżeczkach. Im maluch większy, tym bardziej obniżamy materac. A gdy potrafi już chodzić, zdemontowany bok zamienia łóżeczko w pierwsze łóżko. Maluch może wtedy samodzielnie z niego korzystać. Takie rozwiązanie jest korzystne przede wszystkim ze względów finansowych.

Kolejnym krokiem jest dobre oświetlenie, odpowiednio dobrane do wystroju stanowi ważny element strefy snu. Lampka nocna postawiona blisko łóżka lub kinkiet wiszący w jego pobliżu, rzucający łagodne światło i wprowadzający senny nastrój to dobra inwestycja, która zwróci się z nawiązką. Dziecko wyciszy się, wypocznie i będzie miało energię na kolejny dzień.

Nieocenioną pomocą w usypianiu są również ulubione przytulanki, misie, lalki. Warto umieścić je blisko malucha, najlepiej na wyciągnięcie dłoni. Możemy ustawić przy łóżku małą szafkę nocną lub stolik, na którym ustawimy ulubionych pluszowych przyjaciół naszej pociechy, którzy będą stali na straży jej spokojnego snu.

Dzieci mają wiele do zrobienia – rozwijanie się, odkrywanie świata, ale przede wszystkim powinny mieć czas na sen. Powinny też mieć miejsce, w którym będą chciały odpoczywać. Odpowiednie przedmioty w pokoju malucha na pewno to ułatwią. Zapewniając komfortową podróż do sennej krainy od pierwszego dnia aż do czasu, gdy dorosną, zostaną rodzicami i zatroszczą się kącik nocnego wypoczynku dla swojej pociechy.

Meble: www.pinio.com.pl

Zdjęcia: www.pinio.com.pl

Źródło:pinio.com.pl

Pinio
Wszystkie komunikaty (7547)

Dodane przez: SiSu

SiSu
Dodaj komentarz

Data dodania:


lipiec 20, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty