Start Arrow Wiadomości Arrow Siła natury w modnych wnętrzach…

Siła natury w modnych wnętrzach…

Płytki inspirowane naturą wprowadzają do pomieszczenia unikalną atmosferę. W trendach wnętrzarskich jeszcze bardziej widać tęsknotę za przyrodą, która ujawnia się m.in. w stale rosnącej popularności naturalnych materiałów, jak kamień czy złoto. Dwoma wiecznymi tworzywami zainspirowali się także projektanci Ceramiki Paradyż, twórcy kolekcji Golden Hills i Fire Rocks.

Wnętrza ze złotym akcentem

Połączenie złota i bieli przez lata kojarzyło się niemal wyłącznie z aranżacjami w stylu glamour. Obecnie jednak szlachetny kruszec zaczyna odnajdywać się również we wnętrzach wykończonych zgodnie z innymi trendami, jak przykładowo boho. Złote akcenty, które subtelnie rozjaśniają pomieszczenie, dobrze komponują się z niemal wszystkimi kolorami i materiałami. W połączeniu z aksamitnymi tkaninami i ciemnymi odcieniami zieleni czy granatu wnętrze nabiera majestatycznej elegancji. Z kolei zestawienie go z lnianymi i drewnianymi powierzchniami oraz naturalnymi, bielonymi kolorami daje efekt lekkości. Sposobem na wprowadzenie złotych akcentów w pomieszczeniu jest zastosowanie we wnętrzach płytek ceramicznych. Doskonale sprawdzi się kolekcja „Golden Hills” marki Paradyż My Way. Inspirowana monumentalnymi skałami Ameryki Północnej, kryjącymi w sobie szlachetne kruszce pozwala na wypełnienie całego fragmentu ściany złotymi płytkami w formacie 30 x 90 cm lub na ograniczenie się do delikatnych akcentów za pomocą szklanych insert o ciemnej grafice kamienia z przebłyskującymi złotymi użyleniami. By odpowiedzieć na gust osób ceniących sobie bardziej tradycyjne aranżacje, kolekcja została poszerzona o płytki ceramiczne o strukturze ponadczasowego ciemnego kamienia.

Naturalna prostota surowego kamienia

Od kilku sezonów popularnością cieszy się japońska estetyka wabi-sabi, gloryfikująca
niedoskonałości i odnajdująca piękno w nieidealnych materiałach. W utrzymanych w tym stylu przestrzeniach pojawiają się szlachetne, nadszarpnięte zębem czasu drewno, meble vintage oraz ręcznie wykonane dekoracje. Trend nie ominął również materiałów wykończeniowych, które sprawiają wrażenie, jakby powstały na skutek działań sił przyrody. Coraz więcej aranżacji bazuje na surowym kamieniu, jak przykładowo ciepły piaskowiec oraz kolorach ziemi, które wprowadzają do pomieszczeń ciepło i spokój. Styl wabi-sabi widoczny jest w kolekcji „Fire Rocks” marki Paradyż My Way, która pozwala stworzyć wyciszającą przestrzeń. Płytki w formacie 30 x 90 cm inspirowane ciepłymi barwami południowoamerykańskiej pustyni Atakama, sprawdzą się nie tylko w łazience, ale również sypialni czy salonie. W kolekcji beżowy odcień kamienia przeplata się z głębokimi brunatnymi odcieniami skorodowanego metalu (Fire Rocks Rust), wypełniając wnętrze swobodną atmosferą. Kolekcję dopełniają płytki białe z połyskującym motywem geometrycznym, pozwalające łączyć dynamikę wzorów kamienia lub skorodowanego metalu z ponadczasową klasyką.

Paradyż Walk

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


marzec 5, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty