Start Arrow OgródArrow Skalniaki. Ciekawy pomysł na aranżację ogrodu

Skalniaki. Ciekawy pomysł na aranżację ogrodu

Skalniaki stają się coraz bardziej popularne. Można je spotkać prawie w każdym ogrodzie. Są one łatwe w pielęgnacji. W ogrodach skalnych znajdują się rośliny odporne na suszę. Aby o nie zadbać, wystarczy tylko systematycznie je plewić. Jak zaaranżować fragment górskiej przyrody w swoim ogrodzie? Oto kilka podpowiedzi. 

Po pierwsze należy wybrać odpowiednie miejsce. Najlepsze będzie takie, które jest odpowiednio nasłonecznione. Skalniaki najpiękniej wyglądają wtedy, kiedy są oparte o mur bądź płot. Bardzo często też ogrody skalne mają tzw. oczko wodne. Takie rozwiązanie jest możliwe wyłącznie wtedy, kiedy mamy do dyspozycji większą przestrzeń użytkową. 

Jak zbudować skalniak?

Na samym początku należy wysypać gruz, który będzie fundamentem całej budowy. Kolejna warstwa to ziemia z wykopów, która powinna mieć grubość około 25 centymetrów. Na samej górze powinna znaleźć się warstwa nawierzchnia ze żwirem bądź korą. Dopiero teraz możemy układać kamienie i sadzić kwiaty. 

Rośliny i kamienie w ogrodach skalnych

Najczęściej przy aranżacji ogrodu skalnego wykorzystuje się, takie rośliny jak: krokusy, goździki, skalnice, chabry górskie, sasanki, niezapominajki leśne lub stokrotki. Spośród krzewów i drzew najpiękniej z kolei  prezentują się brzozy, sosny, świerki i jałowce. 

Skalniaki to także idealne miejsce na świeże zioła. Nie tylko pięknie wyglądają, ale również pachną. 

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


maj 13, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty