Start Arrow OgródArrow Skoszona trawa w ogrodzie. Co z nią zrobić?

Skoszona trawa w ogrodzie. Co z nią zrobić?

Koszenie trawników w sobotę to tradycja, która na dobre zagościła w każdym domu. Zastanawiasz się, co zrobić ze skoszoną trawą w ogrodzie? Sprawdź nasze podpowiedzi i zainspiruj się!

#1 Kompostowanie

Skoszoną trawę można kompostować. Pamiętaj jednak, aby nie było jej w kompostowniku zbyt dużo. Dlaczego? Ponieważ kompost musi być różnorodny. Warto więc dodać do kompostu materiał, który rozluźni jego strukturę. Może to być kora, liście lub gałęzie. Przed włożeniem trawy do kompostownika, należy ją podsuszyć. Wówczas będziesz mieć gwarancję, że nie zgnije. 

#2 Kosiarka z trybem mulczowania

To doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz musiał martwić się o to, co zrobić ze skoszoną trawą. Funkcja mulczowania mieli trawę podczas koszenia i rozrzuca ją po ogrodzie. Warto dodać, że mulczowanie odżywia trawnik i powoduje jej szybszy wzrost. Co więcej, zapobiega jej nadmiernemu wysuszaniu się latem.

#3 Okrywanie roślin na zimę

Skoszoną trawę możesz wykorzystać, okrywając rośliny na zimę. Skoszona trawa jest lekka, warto więc powtykać ją między pędy roślin wrażliwych na mróz (np. hortensji). Ciekawym rozwiązaniem jest także ogrodzenie rośliny drucianą siatką i nasypanie trawy do jej środka. 

#4 Kontener na odpady

Jeśli jednak masz małą działkę i nie zmieścisz na niej kompostownika, na ratunek spieszy nam kontener na odpady. Nie zajmuje on dużo miejsca na podjeździe bądź przed ogrodzeniem. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


czerwiec 10, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • JAKARTA

  • Nautilus ip67. 35 W

  • Cone outdoor fitting E27 ELT. szary kamień. 100 W

  • PARASOL OGRODOWY BANANA 3M ZIELONY BOCZNY WYSI...

  • Podświetlenie nr domu Sun LED IP44

  • Promocja

    Kinkiet ogrodowy WIKI LED

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród