Start Arrow OgródArrow Skrzydłokwiat. Poznaj jego właściwości i sposób pielęgnacji

Skrzydłokwiat. Poznaj jego właściwości i sposób pielęgnacji

Skrzydłokwiat, zwany także skrzydłolistem to roślina doniczkowa, o pięknych, zielonych liściach i białych kwiatach. Kwiaty te swym kształtem przypominają skrzydła, stąd nazwa tej rośliny. Poznaj właściwości tego pięknego kwiatka i sposób jego pielęgnacji…

Właściwości zdrowotne rośliny

Skrzydłokwiat oczyszcza powietrze z wszelkich toksyn i zanieczyszczeń. Kwiat ten doskonale więc sprawdzi się w dużych miastach, gdzie ilość toksyn, znajdujących się w powietrzu, niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. Roślina ta wchłania większość zanieczyszczeń przez aparaty szparkowe (małe otwory w liściach). Inne toksyny wsiąkają w ziemię i są absorbowane przez korzenie skrzydłokwiatu. 

Podłoże

Roślina ta powinna rosnąć w luźnej, wilgotnej i żyznej glebie. Mieszanka ziemi liściowej, kompostowej i piasku bądź torfu będzie idealna. Pamiętaj, że roślina ta jest bardzo wrażliwa na duże zasolenie gleby.

Pielęgnacja skrzydłokwiatu

Uprawa i pielęgnacja skrzydłokwiatu nie wymaga specjalnej troski i pracy. Ważne jest, aby zapewnić roślinie miejsce w półcieniu. Kwiat ten lubi też wilgotność. Warto więc systematycznie go zraszać. Używaj do tego przegotowanej wody, po to, aby nie powstawały białe plamy na liściach. 

Podlewanie

Latem roślinę tę należy podlewać 2-3 razy w tygodniu. Zimą natomiast podlewanie można nieco ograniczyć. Ważne, aby skrzydłokwiat miał wilgotne podłoże (nie mokre). Do podlewania tej rośliny używaj przegotowanej i ostudzonej wody. Wówczas pozbędziesz się z wody wapnia, które obciąża roślinę i pozostawia na jej liściach nieestetyczne, białe plamy. 

Nawożenie 

Roślinę tę należy nawozić nawozem do roślin kwitnących. Absolutnie nie można używać nawozów, zawierających wapń. Aby wzmocnić skrzydłokwiat, wypróbuj domowych sposobów, np. podlej roślinę przegotowaną i ostudzoną wodą z dodatkiem fusów z kawy. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 14, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty