Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Skrzynie i schowki: wielofunkcyjne meble na mały balkon

Skrzynie i schowki: wielofunkcyjne meble na mały balkon

Mały balkon przy mieszkaniu to często nie tylko miejsce letniego wypoczynku, ale dodatkowa powierzchnia składowa na niezbędne akcesoria do pielęgnacji hodowanych roślin balkonowych. W co wyposażyć mały balkon, aby zapewniał nam miejsce do przechowywania, a jednocześnie pozwalał się cieszyć wypoczynkiem na świeżym powietrzu?

Schowek - skrzynia ogrodowa Keter Curver SPRINGWOOD 305L

Schowek – skrzynia ogrodowa Keter Curver SPRINGWOOD 305L

Przechowywanie na balkonie

Wybierając meble na mały balkon warto zwrócić uwagę na wyposażenie, które pełni kilka funkcji. Dzięki temu zapewnimy sobie i swoim najbliższym komfort, a także zaoszczędzimy cenne miejsce na balkonie.

Praktycznym rozwiązaniem na niewielki balkon są skrzynie i schowki, w którym pomieścimy wszystkie niezbędne akcesoria i przybory: worek z ziemią dla roślin doniczkowych, spryskiwacze z nawozem, łopatki czy grabki, a także rękawice ogrodowe czy niewielkie narzędzia do przycinania hodowanych kwiatów. Pojemne skrzynie balkonowe to także dobre miejsce na przechowywanie i zabezpieczenie przed deszczem poduszek dekoracyjnych czy koców, które przydadzą się podczas chłodniejszych letnich wieczorów.

Wielofunkcyjne meble na mały balkon

Czy jednak na naszym małym balkonie znajdziemy miejsce, by obok stołu i krzeseł balkonowych ustawić także dodatkową skrzynię czy kufer? Tak, jeśli zdecydujemy się na atrakcyjne meble wielofunkcyjne. Przykładem może być schowek w formie przypominającej designerską beczkę, który nie tylko pomieści niezbędne akcesoria balkonowe, ale może również pełnić funkcję stabilnego stolika pod letnie napoje czy przekąski.

Schowek Keter Curver CIRCA RATTAN 140 L

Schowek Keter Curver CIRCA RATTAN 140 L

Innym, ciekawym pomysłem na aranżacje małych balkonów, jest pojemna, elegancka skrzynia, w której przechowywać możemy balkonowe tekstylia, a także wykorzystywać ją jako dodatkowe siedzisko, np. dla odwiedzających nas gości. Wystarczy na wieku ułożyć piękne poduchy (które przechowujemy w skrzyni), by stworzyć wygodny mebel wypoczynkowy.

Schowek - skrzynia Keter Curver BRUSHWOOD 455 L

Schowek – skrzynia Keter Curver BRUSHWOOD 455 L

Właścicielom małych balkonów z pewnością przyda się również niewielka, ale bardzo praktyczna szafa ogrodowa. Na pojemnych półkach możemy przechowywać większe przedmioty, dla których ciężko wygospodarować miejsce w mieszkaniu, np. puszki z farbą czy inne akcesoria remontowe. Warto jednak pamiętać, by nasz balkon nie stał się jedynie dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym, ale również przyjemnym miejscem na letni wypoczynek. W tym celu na szafie ogrodowe ustawić możemy doniczki z pięknymi roślinami balkonowymi, które pielęgnować będziemy skrywanymi w skrzynkach preparatami.

Szafa ogrodowa Keter RATTAN STYLE Base Brąz

Szafa ogrodowa Keter RATTAN STYLE Base Brąz

Nowoczesne meble balkonowe

Wybierając meble na balkon, taras lub do ogrodu należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego są wykonane. Powinien on być odporny na czynniki atmosferyczne: opady deszczu czy zmienne temperatury, a także łatwy do utrzymania w czystości. Dobrze, by nie straszne mu były także promienie UV, które powodować mogą blaknięcie koloru.

Popularne meble drewniane są piękne i nigdy nie wyjdą z mody, jednak ich konserwacja wymaga od nas stałej uwagi. Dla osób pragnących urządzić balkon estetycznie i modnie wyposażeniem nie wymagając znacznej troski, są meble balkonowe z wysokiej jakości tworzywa sztucznego – polipropylenu. To tworzywo, które nie wymaga konserwacji, jest odporne na korozję, zmieniające się warunki atmosferyczne, a także na promienie UV. Zabrudzenia wystarczy spłukać czystą wodą lub z dodatkiem delikatnego płynu czyszczącego.

Meble z polipropylenu są doskonałą propozycją dla miłośników nowoczesnego designu. Dostępne w kilku kolorach umożliwiają stworzenie bardzo efektownych i modnych aranżacji balkonu. Są przy tym wielofunkcyjne, sprawdzą się więc doskonale tam, gdzie zależy nam na oszczędności miejsca i wyjątkowym komforcie.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 14, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników