Start Arrow OgródArrow Skuteczne oświetlenie ogrodów

Skuteczne oświetlenie ogrodów

Najdłuższe dni w roku chętnie spędzamy na świeżym powietrzu. O ile rodzinne grillowanie w popołudniowym słońcu nie wymaga dodatkowego oświetlenia, o tyle wieczorne przyjęcie czy późne powroty z czerwcowych imprez w plenerze potrzebują instalacji elektrycznej, która nie tylko pozwoli na bezpieczne przebywanie na posesji po zmroku, ale również dodatkowo podkreśli czar i piękno naszych ogrodów.

Jakie oświetlenie zewnętrzne będzie nam potrzebne?

Najpierw zastanówmy się, które elementy chcemy oświetlić i jaką funkcję oświetlenie ogrodu ma pełnić.

Oświetlenie ogrodowe może bowiem być funkcjonalne, jak i dekoracyjne. Sklep z oświetleniem www.oswietlenie.dom.pl ma w swoje ofercie zarówno użytkowe lampy ogrodowe, jak i aranżacyjne elementy świetlne.

Standardowe oświetlenie w ogrodzie to lampy, kinkiety i punkty świetlne przy wejściu, zarówno przy furtce, bramie, jak i drzwiach wejściowych do domu. Kinkiety natomiast montowane są na elewacji, np. by podświetlić tabliczkę z numerem budynku.

(Lampki podświetlające numer domu czy tabliczkę informacyjną pomogą gościom czy klientom trafić do właściwego budynku, fot. Oswietlenie.DOM.pl)

Oświetlenie zewnętrzne wejściowe bardzo często wyposażone jest w czujnik ruchu, który uaktywnia oświetlenie za każdym razem, gdy ktoś pojawi się w jego zasięgu. Daje nam to komfort z pozycji wchodzącego do domu domownika, jak i poczucie bezpieczeństwa, gdy jesteśmy w domu, a ktoś krąży po naszej posesji.

(Żeliwne kinkiety doskonale podkreślą klasyczny charakter naszych domów. fot. Oswietlenie.DOM.pl)

Przy furtce czy bramie warto zastosować reflektory, które skutecznie rozpraszają mrok. Sklep z lampami DOM.pl ma w swojej ofercie reflektory o dosyć dużej mocy, dzięki czemu jedno źródło światła może oświetlić nam całą ścieżkę prowadzącą do drzwi wejściowych czy garażu.

Podjazd do garażu warto jednak wyposażyć dodatkowo w punkty świetlne montowane w nawierzchni, które – niczym pas startowy dla samolotów – wskazują nam bezpieczny tor do garażu. Stosuje się tu najczęściej oświetlenie ledowe wzdłuż krawędzi ścieżki podjazdowej. Możemy również zastosować tzw. oprawy najazdowe – montuje się je w stalowych oprawach, są wyjątkowo odporne, więc można po nich przejechać nawet samochodem.

(Oświetlenie podjazdu może być odporne nawet na ciężar samochodów, fot. Oswietlenie.DOM.pl)

Oprawy najazdowe są dodatkowo wodoszczelne, dlatego aranżacje ogrodów, które przewidują instalacje oczek wodnych czy fontanny przy skalniaku bardzo często przewidują ich użycie w celu podkreślenia uroku przydomowych akwenów.

Ciekawym rozwiązaniem, które oferuje nasz sklep z lampami, jest oświetlenie numeru domu. Wspomnieliśmy o tym, że najczęściej montuje się kinkiety na elewacjach. Nowoczesne rozwiązania do domu to jednak specjalne lampki z tablicą, na której znajduje się numer domu. Dzięki temu mamy pewność, że spóźnieni na wieczorne przyjęcie w ogrodzie goście na pewno do nas trafią.

Co jeszcze proponuje sklep z oświetleniem www.oswietlenie.dom.pl?

Nasza oferta skierowana jest zarówno do miłośników klasycznych dworków, jak i nowoczesnych brył architektonicznych. Ogrody okalające nowoczesne domy również charakteryzują się surową formą i minimalizmem, dlatego w naszym sklepie proponujemy do ich wykończenia zimną chromowaną stal – wysokie lub niskie słupki świetlne czy latarnie ogrodowe o prostej, ascetycznej formie to idealne rozwiązanie dla nowoczesnych ogrodów.

(Proste słupki świetlne idealnie komponują się z nowoczesnymi elewacjami, fot. Oswietlenie.DOM.pl)

Urocze domy z poddaszem, nawiązujące do szlacheckich dworków doskonale udekorują na zewnątrz stylizowane żeliwne kinkiety czy dekoracyjne latarnie.

Lampy ogrodowe to bardzo liczna oferta w naszym sklepie. Warto się z nią zapoznać na etapie, kiedy budowa domu jeszcze trwa. Poprowadzenie jednocześnie instalacji elektrycznej w domu, jak i na zewnątrz pozwoli nam uniknąć w przyszłości koniecznych przeróbek, wykonywania podkopów czy niszczenia istniejącej nawierzchni. O tym, jak zaplanować projekt instalacji będziemy doradzać niejednokrotnie w naszym serwisie.

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty