Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Ślady po kredkach, farbach i naklejkach. Jak je usunąć?

Ślady po kredkach, farbach i naklejkach. Jak je usunąć?

Każdy rodzic wie, że utrzymanie porządku przy dzieciach nie jest łatwe. Jak zmyć  ślady po kredkach, farbach i naklejkach? Oto nasze wskazówki. Sprawdź i zainspiruj się!

Ślady po kredkach świecowych 

Kredki świecowe są bardzo tłuste. Ślady po nich nie są łatwe do usunięcia. Mamy jednak na nie rozwiązanie. Jeśli ślady po kredkach świecowych znajdują się na powierzchni stołu czy blatu, sięgnij po płyn do demakijażu oczu. Rozpuści on tłustą warstwę, a Ty będziesz mógł cieszyć się czystą przestrzenią. Innym sposobem na szybkie usunięcie śladów po kredkach świecowych, są nawilżane chusteczki. Jeśli ślady z kredek świecowych znajdują się na ścianie, użyj detergentu w proszku i za pomocą szczoteczki wyszoruj zabrudzenie. Następnie zmyj wszystko wodą i wytrzyj suchą szmatką. 

Rysunki na ścianie. Jak się ich pozbyć?

Jeśli Twoje dziecko porysowało ścianę kredkami bądź flamastrami, sięgnij po ściereczkę zamoczoną w ciepłej wodzie i szarym mydle. Jeśli rysunek na ścianie został wykonany ołówkiem, z powodzeniem możesz użyć gumki do mazania. Ślady z długopisu zejdą zaś dzięki wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Na białej powierzchni, idealnie sprawdzi się pasta do mycia zębów w połączeniu z sodą oczyszczoną. Ślady z długopisu na kanapie znikną, gdy użyjemy spirytusu, zmywacza do paznokci bądź kremu do golenia. 

Ślady z farb i flamastrów na podłodze

Pozbędziesz się ich przy użyciu ciepłej wody i mydła bądź nawilżanych chusteczek. Jeśli dziecko zabrudziło farbami i flamastrami dywan, koniecznie sięgnij po rozpuszczalnik. 

Ślady z naklejek

… są niezwykle trudne do usunięcia. Polecamy sięgnąć po olej, który wchodzi w kontakt z klejem. Metoda ta sprawi, że z łatwością pozbędziemy się naklejek z powierzchni mebli czy podłogi. Jeśli naklejki znajdują się na szybkie, również sięgnij po olej i użyj plastikowej skrobaczki, którą podważysz naklejkę. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 10, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty