Start Arrow OgródArrow Słoneczniki w doniczce. Ich uprawa i pielęgnacja

Słoneczniki w doniczce. Ich uprawa i pielęgnacja

Słoneczniki to rośliny jednoroczne. Niezwykle ozdobne i piękne. Hodowane na balkonie, pięknie dekorują tę przestrzeń. Zastanawiasz się, jak pielęgnować słoneczniki w doniczce? Oto kilka naszych wskazówek…

Uprawa słonecznika 

Uprawa słonecznika nie jest trudna, lecz wymaga systematyczności. Słoneczniki ozdobne, które uprawiane są na balkonie różnią się od tych zasadzonych w ogrodzie. Na balkonach hoduje się karłowate odmiany słoneczników, a do najpopularniejszych gatunków należą: 

  • Double Dandy,
  • Italian White,
  • Pacino Gold,
  • Sunny Smile,
  • Sunspot,
  • Teddy Bear.

Co ważne, rośliny te nie przepadają za przesadzaniem. Ważna jest też odpowiednia wielkość doniczki, która nie przewróci się pod ciężarem dużych kwiatów. 

Stanowisko dla słonecznika 

Kwiaty te kochają słońce, dlatego wybór miejsca jest bardzo ważny. W słońcu słoneczniki rozwijają się prawidłowo. Płatki kwiatów nabierają intensywnej barwy. Stanowisko dla słoneczników musi więc być nasłonecznione przez cały dzień i bezwietrzne. Co ciekawe, kwiat słonecznika zawsze zwraca się ku słońcu, dlatego należy go regularnie obracać. 

Nawożenie i podłoże 

Słoneczniki wymagają żyznej i przepuszczalnej gleby. Co ważne, należy je bardzo często nawozić, bowiem wyjaławiają ziemię. Najlepiej nawozić je co 10 dni nawozem wieloskładnikowym.

Podlewanie

Kwiaty te należy podlewać często, a nawet codziennie. Ziemia w doniczce powinna być stale wilgotna. Trzeba o tym pamiętać. Dzięki temu słoneczniki będą zdrowe i piękne.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 26, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty