Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Śnieżnobiałe wnętrza – całkowita biel aranżacji

Śnieżnobiałe wnętrza – całkowita biel aranżacji

Czy całkowita biel aranżacji w jednym pomieszczeniu musi być nużąca? Monochromatyczne wnętrza nadają stylizacji subtelności, dają poczucie relaksu, bezpieczeństwa, harmonii. Taki wystrój jest więc idealny do pomieszczeń przeznaczonych na odpoczynek, np. sypialni czy salonu.

Biały relaks

Białe wnętrza: ściany, meble, a nawet dywany czy zasłony, to aranżacja, która nie wszystkim może odpowiada, ale trudno odmówić jej lekkości i elegancji, bez względu na styl – klasyczny czy nowoczesny – w jakim została zaplanowana. Biały salon czy sypialnia dają uczucie spokoju, wytchnienia i wyciszenia.

Śnieżnobiała aranżacja salonu to elegancja, szlachetność i mnóstwo światła, które wypełnia wnętrze. Biel pasuje do każdej stylistyki: skandynawskiej, klasycznej czy nowoczesnej, kojarzącej się wręcz z bielą sterylnego laboratorium. Biel to również kolor glamour - wnętrza w tym stylu charakteryzuje przepych, jednak z przymrużeniem oka.

Autor: Dreamstime

Biel umożliwia łatwą zmianę wystroju - wystarczy kilka drobnych dekoracji i dodatków w bardziej intensywnych barwach, by pomieszczenie nabrało zupełnie innego charakteru. Warto pamiętać, że biel wyostrza kształty przedmiotów, podkreśla inne kolory, zastosowane nawet na niewielkich elementach.

Autor: Dreamstime

Białe, małe wnętrza

Magiczną mocą bieli jest to, że doskonale odbija światło. Mały salon będzie więc rozjaśniony, co nada mu przestronności i optycznie powiększy wnętrze. Pamiętajmy jednak, że biel niejedno ma imię, ma wiele odcieni, a od ich wyboru zależy końcowy efekt.

Sprawdźmy, czy biel „wchodzi” w szarość czy ma kremowy odcień – nieodpowiedni do małych wnętrz. Najgorszym rozwiązaniem jest nieumiejętne dobieranie odcieni tego samego koloru i zastosowanie na jednej ścianie np. koloru białego wpadającego w écru, a na drugiej – w zimną szarość – taka aranżacja wnętrz wprowadzi do pomieszczenia chaos i będzie nieprzyjemna dla oka.

Jeżeli chcemy ocieplić białe wnętrza, nie stosujmy połyskujących laminatów, gładkich powierzchni czy materiałów wykończeniowych, takich jak ceramika czy szkło, czyli tego wszystkiego, co charakteryzuje wnętrza w stylu nowoczesnym. Wystarczy kilka "miękkich" dodatków, by biała aranżacja zyskała na przytulności.

Autor: Dreamstime

Aby zwiększyć efekt przestronności, jaką daje biel w małych wnętrzach, należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu. Aranżacja wnętrza światłem powinna przewidywać takie lampy, które podkreślą oczekiwany efekt. Zasada jest tu bardzo prosta: ciepłe kolory wymagają oświetlenia o ciepłej barwie, zimne – oświetlenia o zimnej barwie.

Autor: Dreamstime

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa sufitowa Cubus 4pł. TK Lighting + gratis...

  • Promocja

    Plafon Various Biało-szaro-biały Kolor apli: ...

  • Promocja

    Zwis Burn Black 1 pł.