Start Arrow Wiadomości Arrow Soudal kontynuuje rozwój w Ameryce Południowej

Soudal kontynuuje rozwój w Ameryce Południowej

Tuż przed końcem 2014 roku, koncern Soudal przejął pełną kontrolę nad dotychczasową spółką joint venture działającą  na terenie Chile, Peru, Meksyku i Kolumbii. W wyniku przejęcia do grupy Soudal dołączy 50 nowych pracowników, a szacunkowe obroty przedsiębiorstwa wzrosną o 10 milionów dolarów. Czwarta fuzja w 2014 roku przybliża Soudal do osiągnięcia pozycji światowego lidera w branży, obecnego na wszystkich kontynentach.

W 2005 roku we współpracy z lokalnym partnerem – firmą Christensen, Soudal utworzył spółkę mającą na celu intensyfikację sprzedaży produktów Soudal na rynku chilijskim. Zakład wytwarzający kleje i masy uszczelniające na potrzeby całej Ameryki Południowej mieści się w Santiago de Chile. W ciągu ostatnich lat chilijska spółka otworzyła nowe oddziały sprzedaży w Peru, Kolumbii i Meksyku, które na mocy przejęcia wejdą w struktury belgijskiego koncernu.

Ameryka Południowa pozostaje jednym z największych i najszybciej rozwijających się rynków chemii budowlanej na świecie, dlatego w 2012 roku Soudal podjął decyzję o uruchomieniu kolejnej lokalnej filii w Brazylii.

Przejęcie południowoamerykańskiej spółki to już czwarta fuzja Soudal w 2014 roku. Wcześniej firma przejęła australijski Soudis, amerykański Accumetric oraz polskie Zakłady Chemiczne BOCHEM.

Nabycie większości udziałów spółki w Ameryce Południowej to dla nas kolejny, ważny krok w kierunku osiągnięcia pozycji światowego lidera w branży chemii budowlanej. Przy wsparciu głównej siedziby koncernu oraz zakładów produkcyjnych mieszczących się w belgijskim Turnhout, zamierzamy z sukcesem kontynuować strategię światowej ekspansji – mówi Dirk Coorevits, dyrektor zarządzający koncernu Soudal.

W 2014 roku obroty Soudal wzrosły o ponad 80 milionów euro, a skonsolidowany obrót firmy przekroczył 570 mln euro. Łącznie z fabryką w Santiago de Chile, Accumetric w stanie Kentucky,Chennai w Indiach oraz Zakładami Chemicznymi BOCHEM, grupa Soudal posiada obecnie 16 zakładów produkcyjnych na całym świecie i zatrudnia ponad 2 100 osób.

Więcej informacji:

www.soudal.pl
www.facebook.com/PolubiszRemont

Dodane przez: BestBrandsPR

BestBrandsPR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 14, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: finanse i prawo