Start Arrow WnętrzaArrowPozostałe wnętrzaArrow Śpioch śpi bezpiecznie

Śpioch śpi bezpiecznie

Sen jest w życiu człowieka elementem niezbędnym. Zapewnia regenerację organizmu oraz prawidłowy przebieg procesów psychicznych. Średnio śpimy około 7-8 godzin, co w przeciągu całego życia daje około 20 lat! Aby sen spełniał swoje zadania musimy zabiegać o jak najlepsze warunki w sypialni.

Dobry materac

Materac, na którym śpimy powinien być ostatnią rzeczą, na której ewentualnie będziemy chcieli oszczędzić przy urządzaniu naszej sypialni. To bezpośrednio na nim leżymy i od jego jakości zależy, czy obudzimy się pełni energii czy obolali, markotni i jeszcze bardziej zmęczeni niż poprzedniego wieczora. Obecnie najbardziej popularne są materace kieszeniowe i lateksowe. Do lamusa odchodzą powoli tradycyjne modele sprężynowe. Niewygodne i mało trwałe. Tomasz Goc z Fabryki Materacy Janpol, twierdzi, że Polacy wreszcie zaczęli zwracać uwagę na to, na czym śpią. – Coraz więcej naszych klientów jest bardzo dobrze zorientowanych w sprawie materacy. Potrafią przedstawić swoje wymagania i dopytać o szczegóły konstrukcji. Wcześniej głównym kryterium wyboru była cena, bez względu na jakość snu jaki sen dany materac mógł im zapewnić – wyjaśnia T. Goc.

_images_stories_Image_Marta_Producenci_materac

Materac dla nas, nie dla bakterii

Warto jednak pamiętać, że sama wygoda to za mało, by spać dobrze i co najważniejsze – zdrowo. Przede wszystkim nie można zapomnieć o higienie. Materac to idealne miejsce dla wszelkiego rodzaju bakterii i roztoczy. Podczas snu, człowiek  oddaje z organizmu średnio pół litra wody. Do tego dochodzi łuszczący się naskórek, włosy, itp. – Dlatego przed zakupem materaca należy się dokładnie zastanowić w jaki sposób, przez kogo i jak często będzie użytkowany – radzi Tomasz Goc. – Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest materac ze zdejmowanym pokrowcem do prania – podkreśla. Czynność ta jest z pewnością mniej skomplikowana i bardziej higieniczna niż czyszczenie chemiczne.

Wybór pokrowców jest olbrzymi i każdy znajdzie coś dla siebie. Pokrowce dzięki swoim właściwością idealnie współpracują z materacem. Tkaniny są miękkie w dotyku, posiadają wiele dodatkowych właściwości, dzięki którym możemy nawet zrezygnować z używania prześcieradła.  Niektóre z nich zawierają np. olejki eteryczne, które podczas snu, pod wpływem ciepłoty ciała uwalniają się do otoczenia. Inne, oprócz olejków, zawierają szereg dodatkowych, cennych dla organizmu substancji.

Sen jak lekarstwo

Dobrze wyspany człowiek myśli jasno, jest błyskotliwy, ma siłę do rozwiązywania codziennych problemów, działa bardziej efektywnie, jest weselszy… Można by długo tak wymieniać. Warto więc zadbać, aby warunki w sypialni były jak najbardziej optymalne. Troska o odpowiednią wentylację, temperaturę, wilgotność, lampy do sypilani, do tego odpowiednio dobrany materac i można mieć nadzieję, że nawet poniedziałkowe poranki staną się całkiem przyjemne.

Autor: Fabryka Materacy Janpol

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa sufitowa JOKER BLACK/GOLD 2xGU10

 • Lampa wisząca Wire Silver 3pł. TK Lighting

 • Lampa wisząca Galaxy 1646

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Promocja

  Lampa podłogowa Trójnóg Webo Black

 • Kinkiet Diamond Black

 • Lampa Flexi Szara w kropeczki 5pł.

 • Plafon Vaio 5 Gray