Start Arrow Wiadomości Arrow Sprawdź nasze rady na lśniące szyby bez smug

Sprawdź nasze rady na lśniące szyby bez smug

Mycie okien to wyjątkowo pracochłonna czynność, która, dla większości z nas, nie należy do tych ulubionych. Podpowiadamy więc, jak myć okna, aby nie pojawiły się na nich zacieki. Sprawdź nasze wskazówki i ciesz się lśniącymi oknami!

Pogoda na mycie okien

Aby cieszyć się jak najlepszymi efektami swojej pracy, a tym samym nieskazitelnym blaskiem szyb, pamiętaj, żeby nie myć okien, kiedy bezpośrednio świeci na nie słońce. Jego promienie szybko wysuszają szyby, pozostawiając trudne do usunięcia smugi. Dlatego na wykonanie tej czynności, wybierz dzień mniej słoneczny, najlepiej kiedy pogoda jest pochmurna, ale sucha. Optymalna temperatura to 10-25 stopni. Okien nie należy myć także przy mrozie, ponieważ wtedy szkło jest delikatniejsze, kruche i w kontakcie z ciepłą wodą może pękać.

W ramach czystości, czyli pozbądź się brudu z szyb

Jeśli okna nie były dawno czyszczone i posiadają mocne zabrudzenia, użyj wody z płynem do naczyń i uniwersalnej ściereczki, najlepiej z mikrofibry, która dobrze wchłania wilgoć. Do wody można dodać glicerynę lub płyn do zmiękczania tkanin, wówczas na szybach trudniej będą osadzały się zanieczyszczenia, a po deszczu pozostanie mniej smug. Jeśli wolisz bardziej ekologiczne rozwiązania, przygotuj płyn domowym sposobem – jest tani i skuteczny. Jego receptura jest prosta: wystarczy 4 łyżki soku z cytryny, octu lub denaturatu wymieszać z 2,5 litrami zimnej wody. Alternatywnie można również użyć 1 łyżki amoniaku na 3 litry wody, wprawdzie zapach po takim myciu nie jest najprzyjemniejszy, ale szybko się ulotni. Kiedy już masz przygotowane środki czystości, możesz dokładnie oczyścić szyby z warstwy kurzu i brudu. Myjąc powierzchnie szklane, pamiętaj, aby płyn rozprowadzać od góry do dołu, a osuszać je w odwrotnym kierunku.

 O czym warto jeszcze pamiętać?

Nasze babcie używały do mycia okien zwykłych gazet. Na szczęście my mamy do wyboru kilka innych, sprawdzonych gadżetów, które sprawią, że mycie okien będzie szybkie i znacznie łatwiejsze. Na rynku dostępne są różnego rodzaju ściągaczki do mycia okien, które ułatwią Ci prace. Pamiętaj także o dobrym planie, zaopatrzeniu i pozytywnym nastawieniu!

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 10, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty