Start Arrow WnętrzaArrow Sprawdzone sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej…

Sprawdzone sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej…

Czyszczenie kabiny to nie lada wyzwanie…  Aby utrzymać ją w higienicznym i w czystym stanie, należy o nią odpowiednio zadbać. Przedstawiamy pięć sprawdzonych sposobów na czystą kabinę prysznicową…

#1 Systematyczność

…to najskuteczniejszy sposób na utrzymanie kabiny prysznicowej w czystości. Na rynku dostępnych jest wiele sprawdzonych detergentów, które doskonale czyszczą uporczywe zabrudzenia. Pamiętaj jednak, aby unikać tych, które zawierają twarde mikrogranulki. Mogą one zmatowić ściany kabiny i pozostawić na nich rysy. Używaj także specjalnych akcesoriów, które ułatwią Ci pracę. Tutaj doskonale sprawdzą się akcesoria, takie jak: ściereczka z mikrofibry lub ściągaczka do wody.

#2 Ocet

To jeden z najtańszych produktów do czyszczenia (nie tylko łazienki). Przygotuj roztwór z wody i z octu w stosunku 1:1. Tak przygotowany roztwór, doskonale usunie nalot z mydła oraz kamień. Nanieść roztwór na zabrudzenie, a po 10 minutach przetrzyj zabrudzenie ściereczką i spłucz wodą. 

#3 Kwasek cytrynowy

…to kolejny naturalny detergent, który idealnie poradzi sobie z zabrudzeniem. Do 200 ml ciepłej wody, dodaj dwie łyżeczki kwasku cytrynowego. Przelej roztwór do spryskiwacza i uporaj się z brudem!

#4 Soda z wodą utlenioną

Idealnie radzi sobie z pleśnią. Nałóż sodę na zapleśniałą powierzchnię, a po 10 minutach przetrzyj zabrudzone miejsca wodą utlenioną. Pamiętaj, aby nie spłukiwać wody utlenionej, tylko pozostawić ją do wyschnięcia. Dzięki temu pozbędziesz się zarodków grzybów.

#5 Powłoka hydrofobowa

…dzięki niej wszystkie środki i detergenty odstawisz na półkę. Jak to działa? Powłoka hydrofobowa zawiera rozmaite substancje, które odpychają brud i wodę. Dzięki temu Twoja kabina będzie ciągle czysta. Dzięki specjalnej warstwie woda zamiast formować się w krople, tworzy strumienie, które spływają, nie zostawiając niechcianych zacieków.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 8, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty