Start Arrow Wiadomości Arrow Sprzątamy liście! Dmuchawy i odkurzacze ogrodowe

Sprzątamy liście! Dmuchawy i odkurzacze ogrodowe

Przyszła jesień. Liście już codziennie spadają z drzew. Mimo iż wyglądają pięknie, pamiętajmy, żeby dokładnie usunąć je przed zimą. Jeśli tego nie zrobimy, zalegające liście zablokują dostęp słońca do trawnika, a pod śniegiem mogą stać się nawet podłożem szkodliwych dla roślin grzybów. Co więcej, sprzątanie liści z chodnika jest obowiązkiem właściciela posesji, a za jego niedopełnienie grożą mandaty. Zatem narzędzia w dłoń i sprzątamy!

Liście można tradycyjnie grabić albo posłużyć się nowoczesnymi urządzeniami ułatwiającymi życie, takimi jak dmuchawy czy odkurzacze. Dmuchawa akumulatorowa Bosch ALB Li z akumulatorem litowo-jonowym 18 V zapewnia maksymalną mobilność podczas prac porządkowych w ogrodzie. Dzięki temu, wygodnie i bez kabla dotrzesz w każdy zakątek działki.

Dmuchawa akumulatorowa Bosch ALB Li, fot. Bosch

Dmuchawa akumulatorowa Bosch ALB Li, fot. Bosch

Jeśli nie lubicie rozdmuchiwania liści w ogrodzie, możecie je po prostu odkurzyć. W tym celu polecamy skorzystać z odkurzacza ogrodowego z funkcją dmuchawy, np. Bosch ALS 25. Odkurzacz wchłania liście do specjalnego worka o pojemności 45l, a dodatkowo posiada funkcję rozdrabniania liści, dzięki czemu można łatwo zrobić kompost, który poprawi jakość i kondycję gleby.

Odkurzacz ogrodowy z funkcją dmuchawy Bosch ALS 25, fot. Bosch

Odkurzacz ogrodowy z funkcją dmuchawy Bosch ALS 25, fot. Bosch

Co ważne, przypominamy, że liści traktowanych jako śmieci nie można spalać w domowych piecach. Grożą za to wysokie mandaty. Na liście, czyli odpady zielone, niektórzy odbiorcy śmieci wystawiają specjalne kontenery, inni wydają worki. Warto zapytać swojego odbiorcę śmieci o ofertę dotyczącą odpadów zielonych. Pamiętajcie, że koniec października i wczesny listopad to także czas na ostatnie przez zimą skoszenie trawy. Życzymy udanych porządków i mamy nadzieję, że już za kilka miesięcy Wasze wysprzątane i dobrze przygotowane do zimy ogrody pięknie rozkwitną na wiosnę!

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Październik 27, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty