Start Arrow Wiadomości Arrow Sterowanie bramą garażową z każdego zakątka świata? Teraz to możliwe! System TaHoma® od DAKO

Sterowanie bramą garażową z każdego zakątka świata? Teraz to możliwe! System TaHoma® od DAKO

Zintegrowany system zarządzania budynkiem nie tylko podnosi komfort życia, ale służy także podwyższeniu poczucia bezpieczeństwa. Kluczową kwestią jest zadbanie o wszystkie elementy domu, od oświetlenia wewnątrz i na zewnątrz, przez rolety okienne, po bramę garażową. Dzięki kompleksowym rozwiązaniom dostępnym w ofercie firmy DAKO sterowanie automatyczną bramą garażową stanie się możliwe z dowolnego miejsca na Ziemi.

System TaHoma, Fot. DAKO

Domy wyposażone w inteligentne systemy stale zyskują na popularności. Pomagają  zoptymalizować wydatki, ale również bardzo ułatwiają wykonywanie codziennych czynności. Chyba każdemu choć raz zdarzyło się zapomnieć o zamknięciu garażu po wyjściu z domu. Z nowoczesnym systemem zarządzania TaHoma®, współpracującym z bramami firmy DAKO, już nigdy więcej nie będziemy musieli martwić się o dobytek – szczególnie podczas naszej nieobecności w domu.

Brama DK-GP, Fot. DAKO

Bądź smart!

System zarządzania TaHoma® przeznaczony jest do kontrolowania pracy automatycznych bram i rolet DAKO. Kompatybilność wszystkich urządzeń zapewnia najwyższy poziom funkcjonalności zarówno w przypadku bram rolowanych, jak i segmentowych. System pozwala na centralne i bezprzewodowe sterowanie bramą garażową, jak i bieżący monitoring jej stanu. Oznacza to, że będąc w pracy możemy sprawdzić, czy zamknęliśmy nasz garaż przed wyjściem. Jeśli nie, możemy to zmienić jednym ruchem palca. Jak to możliwe? System zarządzania TaHoma® obsługujemy poprzez tablet, komputer czy smartfon podłączony do Internetu. Wszystko umożliwia centrala sterująca TaHoma® Box. Co więcej, pozwala ona na programowanie działania bramy wedle ustalonego planu lub w zależności od warunków atmosferycznych – tutaj niezbędne jest zainstalowanie radiowego czujnika temperatury. Aby cały system zadziałał, przy bramie konieczne jest zamontowanie napędu RTS lub IO. To dzięki niemu finalnie wykonywane jest polecenie zamknięcia bądź otwarcia bramy. Wersja IO została dodatkowo wyposażona w system komunikatów zwrotnych, który informuje nas w jakim położeniu znajduje się brama. Oprócz zarządzenia system w technologii smart, do wyboru są także tradycyjne opcje obsługi bramy – za pomocą pilota lub nadajnika naściennego.

Brama DK-PP, Fot. DAKO

Brama garażowa – drugie drzwi domu

Jakie korzyści niesie ze sobą korzystanie z systemu TaHoma®? Bardzo często garaż jest czymś więcej niż tylko miejscem, gdzie parkujemy samochód. Przechowujemy w nim kosztowne narzędzia, sprzęt sportowy, nierzadko pełni on także funkcję domowej siłowni. Warto wówczas zadbać o bezpieczeństwo wszystkich zgromadzonych w nim rzeczy. Z innowacyjnym systemem TaHoma® firmy DAKO w dowolnym momencie, za pomocą smartfona, upewnimy się, czy brama garażowa jest zamknięta, a nasz dobytek nie będzie kusił przechodniów.

Ponadto, w dowolnym momencie będziemy mogli szybko otworzyć garaż sąsiadowi, dzieciom czy kurierowi. Co więcej, kompatybilny z systemem radiowy czujnik temperatury pozwoli wietrzyć garaż podczas przyjemnej, słonecznej pogody i zapobiegnie zalaniu go w czasie ulewy czy śnieżycy.  Jeśli potrzebujemy podobnego nadzoru również nad sprzętem AGD, RTV i innymi systemami zainstalowanymi w domu, np. grzewczymi czy klimatyzacyjnymi, warto rozważyć wybór przyjaznego w obsłudze, uniwersalnego systemu DAKO Smart Home.

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 8, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca VILLA Z GOLD

  • JAKARTA

  • Nautilus ip67. 35 W

  • Cone outdoor fitting E27 ELT. szary kamień. 100 W

  • PARASOL OGRODOWY BANANA 3M ZIELONY BOCZNY WYSI...

  • Podświetlenie nr domu Sun LED IP44

  • Donica ogrodowa wys.34cm

  • Promocja

    Kinkiet ogrodowy WIKI LED

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród