Start Arrow Budowa domuArrow Stolarka drzwiowa – energooszczędna i bezpieczna

Stolarka drzwiowa – energooszczędna i bezpieczna

Na tegorocznych targach BUDMA po raz kolejno przyznano Złoty Medal – jedną z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku. Przyznawana jest ona po wnikliwej ocenie ekspertów innowacyjnym produktom najwyższej jakości, odpowiadającym szeregu kryterium, wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie.

Zobaczmy stolarkę drzwiową docenioną przez ekspertów i uhonorowaną nagrodą:

Aluminiowe drzwi zewnętrzne

Nagrodzone drzwi zewnętrzne typu THERMO CARBON firmy HÖRMANN to aluminiowe drzwi do domów pasywnych o współczynniku przenikania ciepła UD – nawet 0,47 W/(m2K).

Wypełniona pianką poliuretanową płyta drzwiowa o grubości 100 mm ma wewnętrzny profil skrzydła. To właśnie ten profil – wykonany z kompozytów na bazie karbonu i włókna szklanego – oraz aluminiowa ościeżnica z przegrodą termiczną tworzą tak skuteczną barierę cieplną. Zapewniają ją też potrójne uszczelki i szkło termoizolacyjne. Drzwi mają 9-punktowe ryglowanie, a niebawem  – opcjonalnie – wyposażenie przeciwwłamaniowe w klasie RC 2, RC 3 i RC 4.

(Aluminiowe drzwi zewnętrzne typu THERMO CARBON firmy HÖRMANN)

Drzwi antywłamaniowo-przeciwpożarowe i dymoszczelne

Złoty Medal został również przyznany firmie DELTA Zbigniew Różycki za drzwi antywłamaniowo-przeciwpożarowe i dymoszczelne o zwiększonej izolacyjności akustycznej DELTA MAGNUM 68K.

Drzwi posiadają odpowiednio klasy  RC3, EI230, Sa, Sm, Rw(C;Ctr) = 45 (-1;-5) dB   . Innowacyjne rozwiązania w drzwiach  (wg zgłoszeń patentowych )  to: dwa systemy zamków centralnych (tradycyjny i automatyczny), zawiasy o regulacji w trzech osiach oraz specjalny wsad akustyczny Delta WKW. Ponadto drzwi mogą być wyposażone zamykacz wpuszczany oraz ozdobny panel wewnętrzny.

(Drzwi antywłamaniowo-przeciwpożarowe i dymoszczelne o zwiększonej izolacyjności akustycznej DELTA MAGNUM 68K firmy DELTA Zbigniew Różycki)

Drzwi wejściowe do mieszkań

Nagrodą uhonorowano drzwi wejściowe do mieszkań Gerda S Premium firmy Gerda. Charakteryzują się one najnowszymi parametrami konstrukcyjno-technologicznymi, w wyniku których uzyskano m.in. doskonałe parametry dźwiękochłonne oraz uszczelnienie skrzydła drzwi gwarantując komfort użytkownikom, izolując ich od hałasów i nieprzyjemnych zapachów z klatki schodowej lub innych pomieszczeń.

Są to drzwi o najwyższej klasie odporności na włamanie. Różnorodne wzornictwo i kolorystyka, w tym w technologii z insertami pozwala wkomponować drzwi zarówno do mieszkań, apartamentów czy pomieszczeń biurowych.

(Drzwi wejściowe do mieszkań Gerda S Premium firmy Gerda)

Ościeżnica

Złoty Medal przypadł także ościeżnicy DISCRET firmy Entra.

System ościeżnic DISCRET to rewolucyjne rozwiązanie przeznaczone do montażu drzwi, pozwalające na ukrycie ościeżnicy i jej całkowite zlicowanie z płaszczyznami ścian. System umożliwia montaż w ścianie gipsowo-kartonowej oraz murowanej. Powierzchnia ościeżnic może być pokryta materiałami dekoracyjnymi identycznymi z powierzchnią przylegającej ściany, co daje wizualny efekt „braku” ościeżnicy drzwiowej oraz skrzydła zamocowanego bezpośrednio w ścianie. Producent systemu może dostosować go do każdego typu i rozmiaru drzwi do wysokości 2,7 m.

(Ościeżnica DISCRET firmy Entra)

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 25, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu