Start Arrow Budowa domuArrow Stolarka okienna: nowoczesne okna są piękne i funkcjonalne

Stolarka okienna: nowoczesne okna są piękne i funkcjonalne

Wiadomości z rynku

Okno to nieodłączny element architektury, który spełnia nie tylko funkcje typowo użytkowe, jak ochrona przed czynnikami atmosferycznymi czy izolacja termiczna, ale wpływa również na estetykę budynku. Dziś możemy wybrać okna praktycznie w dowolnym kolorze i kształcie, wyposażone w zróżnicowane rodzaje klamek, szprosów czy szyb.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, rodzajów szyb, kolorów wykończenia oraz akcesoriów. Dzięki temu, z dużą swobodą możemy dopasować okno do wyglądu pomieszczenia.

Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku Polskie Okna i Drzwi, branżowej organizacji zrzeszającej producentów, dostawców i dystrybutorów stolarki budowlanej:
Technologia szybko idzie do przodu, co powoduje, że producenci  oferują obecnie dużo bardziej zaawansowane wyroby stolarki okiennej niż jeszcze kilka lat temu. Możliwości konstrukcyjne współczesnej stolarki okiennej są naprawdę szerokie.

Modne duże okna

Duże okna to komfortowe rozwiązanie zapewniające dopływ naturalnego światła do wnętrz budynku. Taka funkcjonalna konstrukcja przepuszcza nie tylko znaczną ilość promieni słonecznych, ale również wzbogaca bryłę obiektu. Przeszklenia o dużej powierzchni dobrze sprawdzają się na poddaszu – pomieszczeniu, które ostatnio przeżywa prawdziwy renesans i  często stanowi  rodzinną strefę relaksu w domu.

(Okno obrotowe o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym FDY-V Duet proSky. fot. FAKRO)

Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu FAKRO, producenta okien dachowych, firmy zrzeszonej w POiD:
Zastosowanie okien dachowych pozwala na stworzenie na poddaszu oryginalnego wnętrza o niekonwencjonalnej aranżacji. Komfortowe urządzenie takiej przestrzeni związane jest z zapewnieniem odpowiedniego dopływu naturalnego światła. W naszej ofercie można znaleźć rozwiązania charakteryzujące się wysoką estetyką wykonania i funkcjonalnością – m.in. najwyższe okna dachowe na rynku, o wysokości nawet do 206 cm oraz okna z dwoma skrzydłami, zapewniającymi optymalne „czerpanie” światła i niesamowite widoki.

(Okno obrotowe o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym FDY-V Duet proSky. fot. FAKRO)

Jeśli chcemy regulować ilość promieniowania słonecznego napływającego do wnętrza, możemy wykorzystać rolety, żaluzje lub zasłony plisowane dopasowane do konstrukcji danego okna.

Niepowtarzalne wnętrze

Okna, w zależności od wymagań użytkowników, mogą być wyposażone w różnego rodzaju ozdoby bądź też mieć charakter bardziej minimalistyczny, dopasowany do nowoczesnych wnętrz. Te ostatnie są aranżowane w myśl zasady  „mniej znaczy więcej”.

Do tak urządzonych pomieszczeń znakomicie pasuje okno, które unika rozrzutnej formy i nie zdradza swoich możliwości. Rozwiązania pozwalające na uzyskanie takich konstrukcji ma w swojej ofercie firma Roto, producent okuć do stolarki okiennej i drzwiowej, członek POiD.

Andrzej Wróblewski, ekspert ds. technologii okien i drzwi Roto:
Poprawę wyglądu stolarki okiennej zapewnia zamontowanie „okna bez zawiasów” – czyli okna, w którym zawiasy ukryte są wewnątrz jego konstrukcji, co pozbawia ją zbędnych detali i umożliwia łatwe utrzymanie czystości.

(Okno Designo "bez zawiasów", fot. ROTO)

Dopełnienie eleganckiego okna stanowi prosta, nawiązująca do aktualnych trendów wzornictwa klamka. Wyróżnia ją minimalizm i elegancja, klamka ma zakrytą rozetkę i daje możliwość wyboru koloru bocznych elementów ozdobnych. Jest ona dostępna w różnorodnej kolorystyce, co pozwala na dopasowanie do indywidualnych wymagań użytkownika. Klamki występują w różnych wariantach z dodatkowymi mechanizmami, np. zamykanie na klucz czy blokowanie specjalnym przyciskiem, stosowanym w oknie do pokoju dziecka.

(Roto Swing - klamka, fot. ROTO)

Dzięki szerokiej ofercie wyrobów nie musimy się już ograniczać tylko do białych okien, w standardowych prostokątnych kształtach. Bogactwo rozwiązań stolarki okiennej daje bowiem dużą swobodę w aranżacji wnętrz i umożliwia wykreowanie indywidualnego charakteru pomieszczenia, w którym okno będzie stanowić prawdziwą ozdobę nie tracąc nic na funkcjonalności.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645