Start Arrow Wiadomości Arrow STOLARKA W PIGUŁCE: Najważniejsze wydarzenie branżowe roku za nami

STOLARKA W PIGUŁCE: Najważniejsze wydarzenie branżowe roku za nami

O wyjątkowości tej edycji imprezy świadczyła towarzysząca jej I Krajowa Wystawa Innowacji, na której zostały zaprezentowane najbardziej nowatorskie produkty branży stolarki. Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z obu wydarzeń.

Ogólnopolskie Forum Stolarki 2019  przyciągnęło blisko 400 menadżerów z ponad 200 firm (w tym blisko 70 producentów). Podczas OFS poznaliśmy laureatów Gali Liderów Rynku Stolarki 2019 oraz Innowację Roku 2019 wybraną przez branżę stolarki (zwycięzcą okazało się okno z szybą fotowoltaiczną Future Energy Line firmy Petecki) oraz zwiedzających (goście wystawy wybrali okno przesuwne Morlite Vision opracowane przez firmę OknoPlus). 

Tegorocznemu Forum towarzyszyła I Krajowa Wystawa Innowacji, na której zostały zaprezentowane najbardziej nowatorskie produkty ze świata branży stolarki. Wystawa odbyła się w dniach 3-6 października, jako wydarzenie towarzyszące targom Warsaw Home/Warsaw Build w Nadarzynie.

Udział w Wystawie wzięło kilkanaście tysięcy osób. Po raz pierwszy w historii tej branży udało się w jednym miejscu zgromadzić najbardziej innowacyjne produkty stolarki. Okna ze zmienną przeziernością, produkujące prąd z energii słonecznej, czy z szybami grzewczymi, szklana brama garażowa oraz najnowocześniejsze rozwiązania technologii smart home – to wszystko można było zobaczyć podczas Wystawy Innowacji! 

Pozostałe wiadomości z branży:

Bajcar na krawędzi! Producent stolarki ze Słupska wstrzymał produkcję, zalega z wynagrodzeniami dla pracowników, a Państwowa Inspekcja Pracy podjęła decyzję nakazującą wypłatę zaległych wynagrodzeń, która podlega rygorowi natychmiastowego wykonania. 

Po 200 dniach pracy operator na linii do produkcji szyb zespolonych ma okazję przenieść ok. 90 ton szkła! To poważne wyzwanie w kwestii efektywności i bezpieczeństwa pracy. Z pomocą przychodzą manipulatory do szkła. Producentem takich rozwiązań jest firma MC DIAM. 

Ramki dystansowe to podstawowy element okien energooszczędnych. Ci, którzy chcą budować w standardzie domu pasywnego, korzystają zazwyczaj z rozwiązań SWISSPACER. Ramki dystansowe tej firmy stosowane są w większości okien i elewacji certyfikowanych przez Instytut Budownictwa Pasywnego (PHI) w Darmstadt. 

Firmy rodzinne po raz pierwszy w nowożytnej historii Polski przygotowują się do sukcesji. Wielu właścicieli  znanych marek stoi u progu przekazania władzy następnemu pokoleniu. Zmiana taka jest niezbędnym warunkiem przetrwania firmy rodzinnej i zachowania przez nią pierwotnego charakteru. Było to główne zagadnienie, które poruszyli eksperci podczas II edycji Platformy innowacji i wymiany doświadczeń branżowych.

Forum Branżowe

Źródło:Forum Branżowe


Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: newss

Dodaj komentarz

Data dodania:


Październik 25, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty