Start Arrow Wiadomości Arrow STOLARKA W PIGUŁCE: W oknach i fasadach przyszłość jest już dziś!

STOLARKA W PIGUŁCE: W oknach i fasadach przyszłość jest już dziś!

Okazuje się nawet, że to nie są wizje przyszłości, a teraźniejszość świata okienno-drzwiowego, a takie rozwiązania są stosowane w dostępnych w sprzedaży produktach. Najbardziej nowatorskie produkty będzie można zobaczyć podczas Wystawy Innowacji, która odbędzie się w dniach 3-6 października w Warsaw Home Expo!

Drzwi i okna w świecie science fiction

W kultowej kreskówce Jetsonowie twórcy przedstawiali bardzo odważne wizje przyszłości. Roboty na usługach ludzi, podróże międzygalaktyczne, ruchome chodniki, latające pojazdy, obiad podany na stole po kilku sekundach od naciśnięcia guzika… Jednak jedynym zadaniem stawianym przed oknami była tak naprawdę przezierność. Drzwi z kolei nadal służyły tylko do otwierania i zamykania (choć tu wprowadzono pewne novum i zamiast klasycznych drzwi zawiasowych podziwialiśmy drzwi przesuwne). Również innowacje pokazane w serialu Star Trek, czy serii Gwiezdne Wojny szerokim łukiem ominęły drzwi i okna, ograniczając ich zadania do absolutnego minimum.

Przyszłość dzieje się na naszych oczach

Pewnie żaden twórca science fiction nie wpadł na to, by przypisać oknom i drzwiom nowe funkcje. Zrobili to na szczęście inżynierowie z branży okien, drzwi i fasad, którzy swoimi śmiałymi wizjami mogliby zawstydzić najsławniejszych twórców fantastyki naukowej. Dostępne obecnie na rynku innowacyjne produkty, takie jak otwierane gestami drzwi, czy okna generujące prąd i wyświetlające filmy wywołują obecnie większe emocje niż mityczna prędkość warp osiągana przez statek kosmiczny USS Enterprise…
Współczesna stolarka tak podstawowe funkcje jak otwieranie i zamykanie oferuje już poniekąd przy okazji. Dziś drzwi i okna są integralną częścią domów inteligentnych, mogą być sterowane za pośrednictwem smartfonów, głosu a nawet gestów. To samo dotyczy osłon i bram. Mało tego, branża pracuje obecnie nad w pełni przeźroczystymi szybami, które mogą produkować prąd z energii słonecznej. A te same szyby po zgromadzeniu prądu oddadzą go w postaci światła emitowanego z ich powierzchni. To rozwiązanie zrewolucjonizuje budownictwo na długie lata i co najlepsze, jest ono opracowywane w Polsce!

Zobacz, dotknij, przekonaj się

Najnowsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania w świecie stolarki zostaną zebrane wreszcie w jednym miejscu i będzie je można zobaczyć w Polsce na żywo już tej jesieni. W dniach 3-6 października w Warsaw Home Expo w Nadarzynie obędzie się I Krajowa Wystawa Innowacji, na której zostaną zaprezentowane produkty o których nie śniło się nawet twórcom science fiction.
Podczas wystawy będzie można zobaczyć szyby generujące prąd, grzejące i emitujące światło, drzwi otwierane za pomocą odcisków palców, stolarkę sterowaną za pośrednictwem głosu lub smartfona, wielkie skrzydła tarasowe otwierane dosłownie jednym palcem, czy przyszły standard montażu okien. Branża stolarki zamierza tą wystawa udowodnić, że należy do najbardziej innowacyjnych segmentów budownictwa nie tylko w Polsce, ale i w Europie. To właśnie tego typu produkty są wizytówką polskiej myśli technicznej na świecie.

Celem Wystawy Innowacji jest nie tylko pokazanie atrakcyjności branży stolarki otworowej poprzez przedstawienie produktów najbardziej zaawansowanych technologicznie. To dzięki najnowocześniejszym produktom tej branży wyznaczane są trendy współczesnej architektury. Przyszłość budownictwa nie istnieje bowiem bez innowacyjnych produktów stolarki oraz ich wizjonerskich dostawców. Okna, drzwi, bramy i fasady odzwierciedlają potrzeby inwestorów i wyznaczają kształt budynku.

Zachęcamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu, które zapoczątkuje nowy rozdział w polskiej branży stolarki. Wystawa Innowacji to wizytówka innowacyjności, nowoczesności i siły polskich firm, która pokaże architektom, inwestorom, mediom oraz rynkowi pracy, jak atrakcyjny świat tworzą producenci okien, drzwi, bram, osłon, fasad i automatyki do nich.

Forum Branżowe

Źródło:Forum Branżowe


Wszystkie komunikaty (7541)

Dodane przez: newss

Dodaj komentarz

Data dodania:


lipiec 19, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty