Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Styl angielski. Salon w różnych odsłonach stylu angielskiego

Styl angielski. Salon w różnych odsłonach stylu angielskiego

Rozważna czy romantyczna? Jaka jest aranżacja salonu w stylu angielskim? Wnętrza w stylu angielskim z pewnością nie przypadną do gustu osobom lubiącym minimalistyczny, wręcz laboratoryjny wystrój. Styl angielski bowiem to mnogość dodatków i bibelotów, wszechobecne tkaniny dekoracyjne i meble tapicerowane. To także pastelowe kolory i kwieciste dekory ścian. Zobaczmy przykładowe aranżacje salonu w stylu angielskim.

Kwiaty, pastele, tkaniny dekoracyjne, miękkie dywany i tapicerka. Styl angielski służy wygodzie i rodzinnym popołudniom.

Kwiaty, pastele, tkaniny dekoracyjne, miękkie dywany i tapicerka. Styl angielski służy wygodzie i rodzinnym popołudniom.
fot. Dreamstime

Głównym elementem salonu w stylu angielskim jest kominek. To on ma za zadanie zdecydowanie podkreślić ciepły, przytulny i niezwykle rodzinny charakter angielskiego stylu. Ciepło domowego ogniska zachęca do wspólnego przebywania ze sobą przy filiżance gorącej herbaty, uczy domowników szacunku do tradycji rodzinnej.

Kominek to centrum salonu w stylu angielskim.

Kominek to centrum salonu w stylu angielskim. fot. Dreamstime

Wnętrza w stylu angielskim przepełnione są rodzinnymi pamiątkami, obrazami przodków, suwenirów z bliższych i dalszych podróży. Mamy wrażenie, że każdy z domowników dokłada swoje ulubione bibeloty na półki czy do kredensu, nie zabierając niczego z dotychczasowego wyposażenia. To może powodować wrażenie nadmiaru i przesytu, ale zwolennicy stylu angielskiego potwierdzają, że pieczołowicie kolekcjonowane pamiątki pogłębiają wartość rodziny.

Wnętrza w stylu angielskim są mieszkanką różnych stylów, łączy je wygoda i ciepło.

Wnętrza w stylu angielskim są mieszkanką różnych stylów, łączy je wygoda i ciepło. fot. Dreamstime

Jaki kolor pasuje do salonu w stylu angielskim?

Wspomniany wyżej przepych dodatków z różnych okresów życia rodziny wymaga dość spokojnej kolorystyki wnętrza. Choć salon w stylu angielskim nie może obejść się bez efektownych róż na tapecie czy kraty na zasłonach w oknie, to jednak wszystko to stosowane jest w subtelnych pastelach. Ciepłe i bezpieczne pastele „hamują” nieco rozgardiasz panujący w angielskich wnętrzach.

Kwiaty obecne są nie tylko w wazonach. Motyw kwiatowy bardzo często występuje na tapecie, dekorującej wszystkie ściany w pokoju w stylu angielskim.

Kwiaty obecne są nie tylko w wazonach. Motyw kwiatowy bardzo często występuje na tapecie, dekorującej wszystkie ściany w pokoju w stylu angielskim. fot. Laura Ashley

Wiejski styl angielski to sielska, pełna odnoszeń do natury aranżacja.

Wiejski styl angielski to sielska, pełna odnoszeń do natury aranżacja. fot. Laura Ashley

Tkaniny dekoracyjne w oknach, na kanapach, wszędzie…

Tkaniny dekoracyjne to wyznacznik angielskiego stylu. W ciężkie zasłony czy kotary ubiera się okna, pledy i koce zarzuca się na kanapy, sukienki i pokrowce przysłaniają krzesła, fotele i sofy. W zależności od rodzaju stylu angielskiego wybierane są tkaniny dekoracyjne w kwiaty (wiejski styl angielski), w pasy czy kratę (myśliwski styl angielski), a także gładkie, ciężkie tkaniny, które charakteryzują kolonialny styl angielski.

Salon w stylu angielskim

Dekoracje okienne są obowiązkowe w salonie utrzymanym w stylu angielskim. fot. Laura Ashley

Miękko, przytulnie, rodzinnie - tak wyglądają wnętrza w stylu angielskim.

Miękko, przytulnie, rodzinnie – tak wyglądają wnętrza w stylu angielskim. fot. Barker and Stonehouse

Meble tapicerowane do salonu w stylu angielskim

Miękkie i przytulne meble tapicerowane to wyznacznik stylu angielskiego. Poza głównym wypoczynkiem – sofą czy kanapą – w salonie znajdują się wygodne fotele, pufy czy podnóżki. Tapicerka charakterystyczna dla stylu angielskiego powinna oczywiście zawierać kwiaty (przede wszystkim róże) czy kratę, poza ciężką skórzaną tapicerką, charakterystyczną dla stylu kolonialnego.

Cechą charakterystyczną stylu angielskiego są pokrowce na meble.

Cechą charakterystyczną stylu angielskiego są pokrowce na meble. fot. Dekoria.pl

Charakterystycznym meblem dla stylu angielskiego, jest ponadczasowa sofa Chesterfield. W wnętrzach kolonialnych jest w oryginalnym, skórzanym obiciu. W pozostałych odmianach częściej spotkać ją można w innej, bardziej miękkiej i kolorowej tapicerce.

Charakterystycznym meblem dla stylu angielskiego, jest ponadczasowa sofa Chesterfield. W wnętrzach kolonialnych jest w oryginalnym, skórzanym obiciu. W pozostałych odmianach częściej spotkać ją można w innej, bardziej miękkiej i kolorowej tapicerce. fot. Barker and Stonehouse

Stylowe lampy, świece, dodatki

Styl angielski, poza bibelotami i rodzinnymi pamiątkami, charakteryzują także stylowe dodatki: lampy, świeczniki, patery na owoce czy herbatniki i oczywiście porcelanowa zastawa.

Dekoracja salonu w stylu angielskim

Stylowe dodatki wynajdywane są na pchlich targach. Starannie odrestaurowane trafiają na salony. fot. Laura Ashley

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


październik 27, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

Teodeor Znawca Odpowiedz 2016-02-16 12:52:22

Bardzo mi się podoba styl angielski, angielskie samochody takie jak Aston Martin, Jaguar, motocykle marki Norton i spokojny, wyważony styl w salonie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza