Start Arrow InspiracjeArrow Styl boho. Baw się kolorami!

Styl boho. Baw się kolorami!

Styl ten zrodził się w XVIII w. i do dzisiaj znajduje swych zwolenników. Słowo „boho” pochodzi od słowa „la boheme” i w języku francuskim oznacza „cyganerię”, czyli grupę artystów, a jak wiadomo artyści żyją według własnych zasad.

Styl boho to połączenie designu z lat 60. i stylu hipisowkiego. Motywy etniczne i ludowe to dodatkowe elementy, charakteryzujące styl boho. Mieszanie się kolorów i wzorów to kolejna cecha tego stylu Dedykowany jest osobom, które uciekają od porządku i prostoty w aranżacji. To odważna odpowiedź na powszechnie modny minimalizm.

Styl ten łączy ze sobą nietypowe kolory i to właśnie one odgrywają najważniejszą rolę w aranżacji. Mocne barwy ziemi, błękitu czy szarości to doskonały wybór. Innym rozwiązaniem mogą być wzorzyste tapety, które oddadzą charakter wnętrza i przestrzeni.

Dodatki w boho są niezbędne. Pamiętaj, im więcej, tym lepiej! Stare meble mogą tu zyskać nowe życie, doskonale uzupełniając wnętrze. Idealnie we wnętrzu sprawdzi się stare krzesło bądź stół. Inne dodatki to rośliny. Kolorowe doniczki na parapetach czy stole sprawdzą się idealnie. Kolejną inspiracją są różnego rodzaju tkaniny: pledy, koce czy dywany. Przywiezione z różnych stron świata, znajdą swoje miejsce we wnętrzu boho. Na podłodze oprócz kolorowego dywanu powinny być rozłożone poduszki i wiklinowe kosze. Na ścianach mnóstwo obrazów, a na półkach starych mebli pudełka i pudełeczka.

Boho to przede wszystkim naturalność. Materiały pochodzenia naturalnego, w korzystny sposób wpływają na nasze samopoczucie. Dodatkowym elementem mogą być ręcznie wykonane naczynia, które podkreślą look w stylu boho.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 26, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza