Start Arrow InspiracjeArrow Styl glamour. Szyk i elegancja we wnętrzu!

Styl glamour. Szyk i elegancja we wnętrzu!

Styl glamour narodził się w latach 40. w Hollywood. Wówczas przemysł filmowy przeżywał swoje apogeum. To właśnie na ekranach kin mogliśmy podejrzeć styl glamour. Aktorki, takie jak: Audrey Hepburn czy Marlene Dietrich to symbole tego stylu. Szyk, kobiecość i elegancja to cechy, które charakteryzują styl glamour.

Jak urządzić mieszkanie w stylu glamour? Oto kilka porad.

Na samym początku warto zaznaczyć, iż styl ten wymaga niezwykłego poczucia smaku i gustu, ponieważ nadmiar niektórych elementów, wprowadzonych do wnętrza może spowodować, iż stanie się ono zatłoczone. Spójność poszczególnych elementów jest tu najważniejsza. Styl ten charakteryzuje przepych i blask kryształów. Paleta kolorów, wyróżniających ten styl to przede wszystkim róż i fiolet. Nie bez powodu więc glamour dedykowany jest kobietom. Aby przełamać te wyraziste kolory można też użyć odcieni szarości.

Styl glamour to przede wszystkim wielość dodatków. Na tle pięknych fioletów doskonale komponować się będą świeczki, kryształy oraz metalowe koszyki, a fotel obity pluszem zapewni komfort użytkownikom. To właśnie luksus i elegancja przeważa w glamour. Tkaniny, które idealnie wpasują się we wnętrze do satyna, atłas bądź welur. Duże lustro w złotej ramie będzie pięknym dodatkiem w salonie, a białe świece w przeźroczystych szkłach, wprowadzą klimat do pomieszczenia.

Jeśli kochasz szyk i błysk – styl glamour stworzony jest dla Ciebie.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


marzec 28, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza