Start Arrow Wiadomości Arrow Styl industrialny – pokochaj albo rzuć!

Styl industrialny – pokochaj albo rzuć!

Styl industrialny jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych motywów w aranżacji wnętrz. Niekonwencjonalnie przeprojektowana przestrzeń, która pierwotnie nie była przeznaczona do zamieszkania stała się głównym źródłem inspiracji współczesnych domów i mieszkań. W jaki sposób wprowadzić go do własnego wnętrza?

1. Postaw na beton – niezależnie od formy, beton podkreśli spokojny, ale i chłodny charakter wnętrza. Dzięki niemu nie tylko przywołasz industrialny styl, ale i dodasz wnętrzu przestrzeni. Beton daje także wizualny efekt porządku, doskonałości i precyzji. Jak to zrobić? Zastosuj beton architektoniczny lub wykorzystaj konglomerat. Doskonale sprawdzi się odcień Noble Concrete Grey z kolekcji Trend od TechniStone®.

2. Podłoga w odcieniach szarości – to nieoczywiste rozwiązanie otworzy przestrzeń i sprawi, że wnętrza będą wydawały się jeszcze większe. Jeśli postawisz na szarą podłogę, warto rozważyć takie dodatki jak cegły, odkryte belki sufitowe, czy rury i kable, które jeszcze bardzie podkreślą industrialny charakter. Podłogę w odcieniach doskonałej szarości zapewni wzór TechniStone® Gobi Urban. To matowa powierzchnia z drobnoziarnistą strukturą i elementami przezroczystego i białego krzemienia.

3. Wprowadź kolory – styl industrialny jest wieloaspektowy, ale po wprowadzeniu do wnętrza może wydawać się smutny i nieatrakcyjny. Odcienie szarości możemy więc skontrastować z kolorowymi meblami, dywanami, obrazami czy nawet kwiatami. To rozwiązanie docenią nawet najbardziej zagorzali minimaliści.

4. Nie zapomnij o lekkości – wnętrze o charakterze przemysłowym będzie bardziej atrakcyjne, jeśli rozwiązania, które do niego wprowadzimy nie obciążą przestrzeni. Dobrym wyborem będą na przykład sofy na nóżkach czy ażurowe krzesła z ozdobnym deseniem.

5. Postaw na duże okna – okna zamiast ścian pięknie doświetlają podłogę i meble. Dodatkowo powiększają przestrzeń i sprawiają, że całe wnętrze jest bardziej otwarte, a mieszkańcy mogą cieszyć się naturą nawet gdy zostają w budynku.

INFORMACJA O TECHNISTONE:

TechniStone® to wytwórca udoskonalonego technologicznie kamienia, który cechuje się wysoką spoistością, twardością i nieporowatością. Produkty TechniStone® powstają z wysokiej jakości surowców naturalnych takich jak kwarc lub granit, granulat wyselekcjonowanych zwierciadeł i luster oraz niewielka ilości pigmentów z dodatkiem żywicy. Podwyższone właściwości kamienia sprawiają, że materiały TechniStone® są o wiele bardziej wytrzymałe niż naturalny surowiec. Kamień TechniStone® jest też bardziej plamoodporny i posiada niższą nasiąkliwością powierzchni. Ogromna gama kolorów pozwala na szeroki zakres zastosowań materiału, zarówno w domu jak i powierzchniach użyteczności publicznej.

TechniStone®

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


czerwiec 17, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: rośliny do domu i ogrodu