Start Arrow WnętrzaArrowPozostałe wnętrzaArrow Styl loftowy. Podkreśl charakter wnętrza swojego mieszkania

Styl loftowy. Podkreśl charakter wnętrza swojego mieszkania

Prostota, minimalizm i nowoczesność to cechy, które charakteryzują styl loftowy. Początki tego stylu sięgają lat 60. XX w. To właśnie na Manhattanie wnętrza starej fabryki zostały zaadaptowane na potrzeby pracowni artystycznej i galerii.

Warto dodać, iż galeria Silver Factory, w której tworzył Andy Warhol, była również urządzona w stylu loftowym. Styl ten kojarzony jest przede wszystkim z artystyczną bohemą, która w ten sposób podkreślała swoja indywidualność oraz odrębność.

Współcześnie lofty cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów. Coraz więcej osób szuka lokali w budynkach po starych fabrykach czy młynach. Ogromną zaletą takich mieszkań jest ich lokalizacja: ścisłe centrum miasta i dobra komunikacja.

Bazą loftu jest przestrzeń oraz podłogi i ściany pomalowane w jasnych i jednolitych kolorach. Aby urozmaicić wnętrze i dodać trochę surowości, można posłużyć się elementami z cegły bądź betonu. W ich obrębie można także wyeksponować rury i kable. Kolejny ważny element to oświetlenie. Duże okna bez zasłon i rolet oddadzą charakter loftowego wnętrza. Jeśli zdecydujesz się na sztuczne oświetlenie, nie zapomnij o tym, aby światło padało tam, gdzie tętni życie.

Zobacz: Lampy w stylu loftowym na naszej stronie.

Meble w stylu loftowym wyróżnia oryginalność. Wykonane z materiałów budowlanych, takich jak: beton, drewno, szkło czy stal podkreślą surowość aranżowanej przestrzeni. Dodatki to przede wszystkim grafiki i obrazy. Pamiętaj, aby nie przesadzić z ich ilością. Są tylko dopełnieniem wnętrza.

Polecamy także inne rozwiązanie: Płytki imitujące beton. Pomysł na szare łazienki w loftowym stylu.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


marzec 11, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty