Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Sufity podwieszane – trzy razy tak

Sufity podwieszane – trzy razy tak

Modularne sufity podwieszane – co to takiego? By uniknąć zbędnych tłumaczeń, wystarczy powiedzieć, że są to płyty przymocowane do górnych partii pomieszczeń za pomocą specjalnego systemu zawieszeń. Już na pierwszy rzut oka różnią się od tradycyjnego stropu, do którego mocowane są oprawy oświetleniowe

Sufity podwieszane to dziś jeden z najpopularniejszych najbardziej ciekawych trendów w architekturze wnętrz. Niejednokrotnie zetknęliśmy się z nimi w biurach, poczekalniach, przychodniach lub galeriach handlowych. Wyglądają nie tylko estetycznie, ale również, a w zasadzie przede wszystkim, są niezwykle funkcjonalne. Każda z cech charakterystycznych dla sufitów podwieszanych, wychodzi daleko poza funkcje, które spełniają tradycyjne sufity. Odpowiednio dobrany system zawieszenia i rodzaj płyt, nie dość, że cieszą oczy to w dodatku służą zagospodarowaniu przestrzeni pod względem oświetlenia i akustyki, a ponadto są odporne na wiele czynników i niezwykle łatwe w eksploatacji.

sufit_armstrong.jpg

Efekt wizualny

Wśród sufitów podwieszanych do wyboru mamy różnego rodzaju płyty (mineralne twarde, mineralne miękkie, metalowe, drewniane), a każdą z nich w kilku wariantach kolorystycznych i różnorodnych fakturach. Do tego systemy zawieszenia o ruszcie widocznym, częściowo widocznym lub ukrytym. Ich odpowiedni dobór pozwala na niemal dowolne kreowanie charakteru przestrzeni, tworzenie nastroju pomieszczenia. Zastosowanie płyt pozwala na podkreślenie nowoczesności i prestiżu, tak całego pomieszczenia jak i jego wybranych fragmentów. Warto też podkreślić fakt, iż sufity podwieszane nie tylko doskonale maskują np. zniszczone, popękane i często zabrudzone tradycyjne sufity, ale również pozwalają prowadzić w przestrzeni miedzy stropem a sufitem podwieszanym wszelkie instalacje techniczne budynku. Zainstalowanie sufitów podwieszanych znacznie zwiększa atrakcyjność wizualną wnętrza, a przy zastosowaniu odpowiedniej gry świateł i barw może nawet przekształcić statyczne miejsca w pełne dynamiki przestrzenie. Tutaj godne polecenia, pod względem wizualizacji pomieszczeń, są wygięte w kształt łuku płyty mineralne CANOPY i INFUSIONS firmy Armstrong, których zastosowanie, przy odpowiedniej dozie kreatywności, pozwala na stworzenie oryginalnego i wyjątkowego wnętrza.

Odbijanie światła, pochłanianie dźwięku

Sufity podwieszane pomagają również zaoszczędzać energię. Jak to możliwe? Odpowiednio dobrane płyty posiadają wysoki współczynnik odbijania światła. Dzięki temu, przy niezbędnym minimum światła elektrycznego i wykorzystaniu promieni słonecznych możliwe jest wykreowanie bardzo jasnego pomieszczenia. Należy pamiętać, że w dobrze oświetlonym pomieszczeniu praca jest bardziej wydajna. Nie mniej istotnym zagadnieniem jest akustyka. Niekontrolowany hałas, niechciane szumy, dźwięki, które przechodzą z jednego pomieszczenia do drugiego powodują dekoncentrację w miejscu pracy, zamiast tak pożądanych spokoju i harmonii. To z kolei przekłada się na niską efektywność pracujących w danym miejscu osób.

Cechą płyt sufitowych firmy Armstrong są doskonałe i różnorodne właściwości wpływające na kształtowanie akustyki miejsca (pochłanianie dźwięku, izolacyjność akustyczna). Efektem jest nie tylko redukcja niepożądanego i szkodliwego dla zdrowia hałasu, ale również komfort i łatwość rozumienia przekazywanych treści. Dźwięk w pomieszczeniach wyposażonych w sufity podwieszane skierowany będzie zawsze tam, gdzie chcemy. Jeśli prowadzimy naradę wśród pracowników lub przemawiamy na sali do dużej grupy osób, mamy gwarancję, że każdy usłyszy nas wyraźnie, a informacje, którymi chcemy się podzielić, nie trafią do osób znajdujących się za ścianą.

Wszystkie płyty produkowane przez firmę Armstrong klasyfikowane są jako niepalne bądź niezapalne. Płyty można stosować w pomieszczeniach, w których wilgotność względna osiąga od 70 do 100%. Pozwala to dostosować rodzaj płyt do warunków, które będą panowały w pomieszczeniu.

Prosty montaż, łatwa konserwacja

Sufity podwieszane są bardzo proste w montażu, który zajmuje minimalną ilość czasu. Ruszt, na którym układa się płyty instaluje się z wykorzystaniem najprostszych narzędzi (młotek, nożyce do blachy, nóż do tapet, taśma miernicza, kombinerki, wiertarka). Dodatkowo w sufit podwieszany można wmontowywać wszelkiego rodzaju oświetlenie, czujniki dymu, wentylatory i głośniki.

Konserwacja sufitów jest dziecinnie prosta. Uszkodzoną pojedynczą płytę wystarczy po prostu wymienić. Bez problemu dostaniemy się też do instalacji telefonicznej, wentylacyjnej lub klimatyzacyjnej znajdującej się między stropem a sufitem podwieszanym. Płytę wystarczy wtedy po prostu opuścić lub wyjąć z rusztu. Oprócz wcześniej wymienionych zalet mają jeszcze jedną: trwałość. Firma Armstrong udziela na swoje produkty aż 10 letniej gwarancji.

Autor: Armstrong

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty