Start Arrow Wiadomości Arrow SunGuard Solar Grey 20 – nowe oblicze szkła

SunGuard Solar Grey 20 – nowe oblicze szkła

Rodzina szkieł przeciwsłonecznych SunGuard firmy Guardian powiększyła się o kolejny produkt – SunGuard Solar Grey 20. Nowe szkło nie tylko doskonale przepuszcza światło widzialne  i skutecznie chroni przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, ale również wyróżnia się głęboką, ciemnoszarą barwą. 

Fot. Guardian Częstochowa

Fot. Guardian Częstochowa

Nowoczesne projekty architektoniczne wymykają się ze sztywnych ram tradycyjnego budownictwa i zaskakują niezwykłą kreatywnością. Trendem, którego nie sposób nie zauważyć jest coraz śmielsze wykorzystywanie szkła do tworzenia oryginalnych fasad wielkomiejskich biurowców, drapaczy chmur i budynków użyteczności publicznej. Firma Guardian, jeden z czołowych producentów szkła na świecie, wyszła naprzeciw oczekiwaniom projektantów i stworzyła jedyne w swoim rodzaju ciemne szkło SunGuard Solar Grey 20. Architekci zyskują możliwość tworzenia budynków  o niezwykłej, połyskującej czernią szklanej fasadzie, przy jednoczesnym zapewnieniu pomieszczeniom doskonałego dostępu do światła dziennego, maksymalnej ochrony przeciwsłonecznej i neutralnego widoku z okien.

SunGuard Solar Grey 20 – jasna przyszłość ciemnego szkła

Nowość w ofercie firmy Guardian, szkło SunGuard Solar Grey 20, opracowane zostało z myślą  o nowoczesnych biurowcach i centrach biznesowych. Z tego właśnie względu musi ono spełniać surowe wymagania, dotyczące parametrów ochrony przeciwsłonecznej i transmisji światła. W przypadku szkła z powłoką Solar Grey 20 współczynnik przepuszczalności energii słonecznej (tzw. Solar Factor) wynosi 18%, odbicie światła na zewnątrz jest na poziomie 10%, a współczynnik oddawania barw to 96 %. W porównaniu do ciemnych szkieł barwionych w masie nowe, ciemnoszare szkło firmy Guardian przepuszcza do wnętrza pomieszczeń 19% światła widzialnego, co ma bezpośredni wpływ na zwiększenie komfortu pracy osób przebywającym w budynku. Warto zaznaczyć, że powłoka refleksyjna Solar Grey 20 na szkle bazowym ExtraClear, zapewnia idealną, naturalną przejrzystość. Oznacza to, że osoba spoglądająca przez przeszklenie na zewnątrz nie ma wrażenia jakby patrzyła na świat przez ciemne okulary.

SunGuard Solar Grey 20 – wyjątkowość w standardzie

Szkło SunGuard Solar Grey 20 dostępne jest w standardowych rozmiarach,  grubościach od 3 do 12 milimetrów. Wartość współczynnika Ug w przypadku zestawów dwuszybowych 6-16 Ar-4 z niskoemisyjnym szkłem ClimaGuard Premium2 wynosi 1,1 W/(m2K), aż do 0,5 W/(m2K) w zestawach trzyszybowych.

Parametry szkła SunGuard Solar Grey 20 można znaleźć w darmowym programie Konfigurator, dostępnym pod adresem:
http://www.sunguardglass.pl/ToolsandResources/OnlineTools/GlassConfigurator/index.htm

Więcej szczegółów na stronie internetowej www.sunguardglass.pl oraz www.guardian-czestochowa.com

Guardian

Guardian to zróżnicowana firma produkcyjna o zasięgu globalnym, której siedziba główna mieści się w Auburn Hills w stanie Michigan w USA. Firma zajmuje czołową pozycję w produkcji szkła typu „float”, wyrobów szklanych, izolacji z włókna szklanego oraz innych materiałów budowlanych do zastosowań komercyjnych, mieszkaniowych i w przemyśle motoryzacyjnym. Szkło z ochroną przeciwsłoneczną SunGuard zostało zaprojektowane dla zapewnienia różnych poziomów kontroli słonecznej do stosowania w różnych strefach klimatycznych i przy projektowaniu różnorodnych budynków. Dzięki swojemu Ośrodkowi Naukowo-Technologicznemu, Guardian jest liderem w innowacyjności, opracowując wysokiej klasy szkła powlekane oraz inne zaawansowanych produkty. Guardian, spółki zależne i stowarzyszone zatrudniają 18.000 osób. Zakłady zlokalizowane są na terenie Ameryki Północnej, Europy, Ameryki Południowej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. Nazwa SunGuard jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Guardian Industries Corp. Częścią koncernu Guardian Industries Corp.  jest Guardian Częstochowa, jedna z najnowocześniejszych hut szkła na świecie oraz czołowym producentem szkła architektonicznego w Polsce, która powstała w 2002r. Przedsiębiorstwo dysponuje najnowszymi technologiami w dziedzinie produkcji szkła i przetwórstwa szkła płaskiego. Zakład produkuje szkło float o grubościach od 3 mm do 12 mm oraz szkło powlekane w oparciu o technikę rozpylania magnetronowego. Guardian Częstochowa zatrudnia obecnie ponad 330 osób.

Źródło:Guardian Częstochowa

Guardian
Wszystkie komunikaty (6586)

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 20, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu