Start Arrow Wiadomości Arrow Supermarket w kościele budzi kontrowersje

Supermarket w kościele budzi kontrowersje

Dość drastyczny przykład zmiany funkcji budynku zastosowano w Bournemouth w hrabstwie Dorset. W dawnym budynku kościoła metodystów można obecnie kupić jedzenie, alkohol, papierosy i wiele innych „przyziemnych” artykułów. Budynek został bowiem przejęty przez znaną sieć super- i hipermarketów.

Oryginalna fasada kościoła została zachowana, dodano jedynie logo „Tesco Express”. Wielu spośród okolicznych mieszkańców nie pochwala takiego rozwiązania. Sprawa jest tym bardziej niezręczna, biorąc pod uwagę fakt, że kościół nie miał wpływu na to, komu sprzedawany jest budynek.

(Oryginalna elewacja kościoła została zachowana, fot. dailymail.co.uk)

Jeden z duchownych, dr Bob McKinley nazwał całą sprawę „smutną”. Chodzi nam głównie o wiernych. To smutne, ale to tylko budynek. Można powiedzieć, że nie wypada urządzać sklepu w kościele, ale odkąd go sprzedaliśmy, nie mamy nad nim kontroli – dodaje.

(Konfesjonały zostały zastąpione przez kasy, fot. dailymail.co.uk)

Z kolei Rob Forbes, właściciel lokalnej gazety Seamoor News twierdzi, że budynek jest „przerażajacy”. Za każdym razem, gdy go mijam muszę się przeżegnać – dodaje Forbes.

(Opinie mieszkańców miasta są bardzo różne, fot. dailymail.co.uk)

Decyzja o otwarciu sklepu poparta była przez lokalną wspólnotę handlową, która liczy, że w ten sposób okolica przyciągnie więcej kupujących.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 21, 2011
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 

Obejrzyj zdjęcia domowników