Start Arrow InstalacjeArrow Świąteczne oświetlenie zewnętrzne

Świąteczne oświetlenie zewnętrzne

Feeria barw w naszym ogrodzie niekoniecznie musi oznaczać kwitnącą wiosnę. Święta potrzebują odpowiedniej oprawy, a nastrój tego radosnego okresu podkreślą właśnie aranżacje ogrodów z zastosowanie dekoracyjnego oświetlenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając świąteczne oświetlenie zewnętrzne?

(Niech nasz dom rozbłyśnie na święta feerią barw! fot. archiwum DOM.pl)

Bezpieczeństwo i odporność

Oprócz walorów estetycznych, które na przykładzie zaprezentujemy niżej, bardzo ważny jest wybór oświetlenia, które odpowiednie jest do zastosowania na zewnątrz. Musi być przede wszystkim odporne na wilgoć oraz niskie temperatury, o które w okresie świątecznym nietrudno.

Dlatego wybierając lampy zewnętrzne, dekoracyjne girlandy, węże świetlne czy inne świąteczne oświetlenie, powinniśmy zwrócić uwagę na symbole dotyczące bezpieczeństwa. Symbol IP powinien być opatrzony liczbą 44, gdzie pierwsza cyfra oznacza szczelność oprawy, druga zaś dotyczy wodoszczelności. Jeżeli montujemy oświetlenie w nawierzchni, parametry opraw powinien charakteryzować symbol IP 65.

Nowoczesne oświetlenie

Nowoczesne technologie oświetleniowe dają nam nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale również ograniczają wydatki na prąd. Biorąc pod uwagę, że oświetlenie świąteczne mogłoby stanowić dodatkowy sezonowy wydatek, wybierając lampy do ogrodu warto zdecydować się na oświetlenie typu LED.

W porównaniu z tradycyjnymi żarówkami, technologia LED charakteryzuje się niskim poziomem zużycia energii, zdecydowanie dłuższą żywotnością, wysokim wskaźnikiem oddawania barw oraz tym, że „nie nagrzewa” się tak intensywnie, emisja ciepła ledowego oświetlenia jest naprawdę niewielka.

Świąteczne aranżacje ogrodów

W naszym sklepie z oświetleniem, dostępnych jest wiele produktów m.in. w technologii LED, umożliwiających nieograniczone aranżacje ogrodów. Zobaczmy, w jaki sposób nasz ogród uzyskać może prawdziwie świąteczny charakter.

  • Kurtyny świetlne

Kurtyny świetlne to doskonałe rozwiązanie na dekoracyjne oświetlenie na zewnątrz. Występują w różnych długościach, kolorach. Lampki mogą przypominać zwisające sople lodu, gwiazdki lub maleńkie żarówki. Są stosowane do dekoracji: elewacji budynków, gzymsów, słupów, drzew, przestrzennych projektów świątecznych, witryn, schodów, balustrad, w dowolnych aranżacjach, których liczbę ogranicza tylko nasza wyobraźnia.

(Kurtyna Chrissline-LED)

Dzięki specjalnym złączkom, kurtyny świetlne można łatwo łączyć ze sobą. Jeżeli chcemy rozpuścić „drogę świetlną” np. na całej wysokości elewacji, prosto połączymy ze sobą nawet pięć zestawów.

(Kurtyna LED 120 diod 100x200)

  • Węże świetlne

Bardzo popularne są ostatnio węże świetlne, umożliwiające stworzenie efektownych dekoracji świetlnych „trudnych obiektów”, o niestandardowych kształtach czy wysokościach.

Przezroczyste węże wykonane są z gumy, przez które przeciągnięte są kolorowe lampki. Dzięki elastyczności możemy nimi udekorować drzewka, oplatając węża wokół pnia, krzewy – rozrzucając go „niedbale” między gałązkami czy balkony, przeplatając węże przez balustrady.

(Wąż świetlny zewnętrzny Chrissline)

Warto wiedzieć, że węże świetlne, mimo iż obecne na naszym rynku od lat, dziś również dostępne są w energooszczędnej technologii LED.

(Wąż diodowy biały o lodowej barwie)

  • Gotowe węże świetlne

Węże świetlne mogą być już uformowane przez producenta w gotowe dekoracje oświetleniowe. Na święta idealne będą gwiazdy betlejemskie, urocze bałwanki, renifery czy dzwoneczki – ich wybór jest naprawdę duży.

(Świetlna gwiazda betlejemska)

  • Łańcuchy świetlne

Wybierając łańcuchy świetlne, które chcemy przeznaczyć na oświetlenie ogrodu, zrezygnujmy ze standardowych lampek choinkowych. Wybierzmy produkt przeznaczony na zewnątrz, odporny na mróz i wilgoć.

(Łańcuch zewnętrzny Marie Kwiatki)

Wiele produktów z tej serii można również ze sobą łączyć, tworząc naprawdę imponujące dekoracje elewacji czy balustrad.

(Łańcuch zewnętrzny LED migający)

Te i wiele innych dekoracji świątecznych dostępnych jest w naszym sklepie internetowym www.Oswietlenie.Dom.pl

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
5
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

dawriosss Odpowiedz 2017-06-21 15:40:47

Mogłabym polecić sklep gdzie sama ostatnio robiłam zakupy do domu czyli internetowy elektryczny.com. Mają wszystko jeśli chodzi o oświetlenie, naprawdę tych modeli jest od groma. Dobrze, że strona jest profesjonalnie zbudowana przez co dotarcie do konkretnych wzorów, kolorów, czy materiałów jest w miarę szybkie i wygodne. Inaczej przejście przez wszystkie produkty które mają zajęłoby mi pewnie jakiś tydzień.

Aranżacje Wnętrz na Święta - siedem zdjęć | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-04-11 09:58:50

[...] Świąteczne oświetlenie zewnętrzne [...]

Oświetlenie zewnętrzne - na co zwrócić uwagę? | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-01-11 16:02:23

[...] ścieżki ogrodowe, rośliny są podświetlanie nie tylko przez lampy świąteczne. Coraz częściej aranżacje ogrodów przewidują oświetlenie, które pełni funkcje zarówno [...]

Aranżacje Wnętrz - świąteczne dodatki na ostatnią chwilę - 8 zdjęć aranżacyjnych | www.Dom.pl Odpowiedz 2011-12-23 11:46:43

[...] Świąteczne oświetlenie zewnętrzne [...]

Kolorowe pomysły na świąteczny stół | www.Dom.pl Odpowiedz 2011-12-14 13:34:41

[...] Świąteczne oświetlenie zewnętrzne Feeria barw w naszym ogrodzie niekoniecznie musi oznaczać kwitnącą wiosnę. Święta potrzebują odpowie...więcej   [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje