Start Arrow Wiadomości Arrow Święta przy kominku – rogrzej domową atmosferę

Święta przy kominku – rogrzej domową atmosferę

Za nami pierwsze chłodne wieczory, przed nami długie ciemne miesiące. Spędzone przed kominkiem miną szybciej, niż byśmy chcieli. Przygotuj się do zimy i stwórz ciepłą atmosferę w domu. Zadbaj o czysty kominek i świetlne dekoracje.

fot. Kratki

Przygotowania do świąt ruszyły, w sklepach półki uginają się od prezentów, na ulicach pojawiają się kolorowe lampki. Bez względu na to, co sądzimy o przedświątecznej gorączce, chcemy, by ciepły i przytulny klimat zagościł także w naszych domach. Sposobów na jego stworzenie jest nieskończona ilość. Można kupić gotowe dekoracje – w sklepach, także internetowych, znajdziemy ozdoby pasujące do każdej aranżacji. Można również zaangażować się i wspólnie z rodziną stworzyć własne – to jednak wymaga czasu. Nie ma jednak bardziej uniwersalnej „dekoracji” od rozpalonego kominka w salonie.

fot. Kratki

Jak dbać o kominek?

Każdy jego właściciel wie, że bez rozgrzewającego ognia, trudno mówić o przytulnej atmosferze. To on daje domowe ciepło, przy nim najlepiej się rozmyśla, czyta godzinami ulubione książki i pije ciepłą herbatę z korzennymi przyprawami.

fot. Kratki

W sezonie zimowym należy szczególnie dbać o kominek. Żeby móc cieszyć się widokiem tańczących płomieni, ciepłem i dyskretnym zapachem palonego drewna, należy każdorazowo usuwać popiół z paleniska, i czyścić szybę z sadzy –  Izabela Kowalska, ekspert firmy Kratki.pl, lidera w produkcji kominków, biokominków i akcesoriów kominkowych. – Przystrajając mieszkanie, trzeba także zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Żadne dekoracje nie powinny przylegać do szyby kominkowej. Trzeba pamiętać o gaszeniu ognia, świec i odłączaniu instalacji świetlnych.

fot. Kratki

Jeśli nie kominek, to co?

Niezwykle modne w tym sezonie są ledowe dekoracje świetlne. Łańcuchy, girlandy, sieci – będą pasować do mieszkania urządzonego w stylu skandynawskim, klasycznym, rustykalnym, także minimalistycznym. Wystarczy zawiesić je nad drzwiami, położyć na stole, lub na półce.

Osoby, które z różnych względów nie mogą mieć kominka, wcale nie muszą rezygnować z żywych płomieni. – Na rynku dostępne są biokominki. Te urządzenia nie wymagają szczególnej instalacji, można je po prostu postawić przy ścianie, jak mebel – zauważa ekspert marki Kratki – Są dostępne w najróżniejszych kształtach i kolorach. Można je dopasować do każdego wnętrza.

Źródło:Kratki.pl

Kratki.pl
Wszystkie komunikaty (5877)

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Grudzień 5, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogrzewanie domu i mieszkania

Obejrzyj zdjęcia domowników