Start Arrow OgródArrow Świeże zioła. Domowa hodowla

Świeże zioła. Domowa hodowla

Nic tak nie podkreśla smaku potraw jak świeże zioła. Najlepiej uprawiać je w domu. Jak to robić? Oto nasze wskazówki! Sprawdź i zainspiruj się!

Gotowe zioła w doniczkach możemy kupić w każdym supermarkecie. Nie są drogie, ale szybko więdną. Większość takich roślin jest też silnie nawożona. Gdy zasiejemy zioła sami, mamy pewność, że nie miały kontaktu z chemią. 

Uprawa ziół

Podłoże 

Gleba powinna być kwaśna. Lepiej nie używać uniwersalnej ziemi do kwiatów. Jeśli planujemy siać zioła o liściach wąskich lub pokrytych drobnymi włoskami, np. rozmaryn lub szałwia, wówczas mieszamy ziemię z piaskiem. Gdy sadzonki podrosną, przesadzamy je do większych doniczek ze żwirkiem na dnie. 

Kompozycje 

W jednej doniczce można posadzić różne zioła. Wtedy lepiej rosną i ładnie wyglądają. Najlepiej łączyć jednoroczne z wieloletnimi, np. majeranek i cząber z tymiankiem. Nie sadzimy razem ziół, które bardzo intensywnie pachną. 

Pielęgnacja i zbiory 

Zioła ustawiamy na parapecie od strony południowej i codziennie podlewamy. Gdy chcemy ususzyć lub zamrozić listki, ścinamy je tuż przed kwitnieniem. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 1, 2022
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród