Start Arrow WnętrzaArrowSypialniaArrow Sypialnia na poddaszu – tricki aranżacyjne

Sypialnia na poddaszu – tricki aranżacyjne

Poddasze ze względu na swoją przytulność i pewne odosobnienie od reszty domu stanowi świetne miejsce na urządzenie sypialni. Spadzisty układ ścian może jednak sprawić nie lada problem przy aranżacji. Jak sprawić, by miejsce w którym spędzamy 1/3 naszego życia było urządzone wygodnie i ze smakiem?

Zobacz także:

Skośne ściany, choć ograniczają powierzchnię do zaaranżowania, sprawiają, że wnętrze uzyskuje miły i przytulny charakter. Wato go podkreślić, dodając elementy w stylu rustykalnym. Postawmy na wykorzystanie drewna i przedmiotów stylizowanych na postarzane – może to być na przykład stylowy żyrandol.

 

(Jeśli pomieszczenie jest niewielkie, warto pomalować ściany na jasny kolor, fot. Bespoke Bedrooms)

Nie zawsze sypialnia na poddaszu jest niewielkich rozmiarów. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami przestronnego poddasza, jasne kolory i pastele nie są koniecznością. W przypadku małych wnętrz jest to jednak dużo lepsze rozwiązanie. Ciekawą sztuczką powiększającą optycznie wnętrze jest także powieszenie obok siebie kilku niewielkich obrazków – sprawi to, że powierzchnia ściany wyda się większa, co wpłynie na wrażenie dotyczące całego pomieszczenia.

 

(Jasne światło wpadające do wnętrza pozwoli powiększyć je optycznie, fot. Velux)

Często zdarza się, że poddasze bywa długie i wąskie. W takim wypadku najlepszym wyjściem jest pomalowanie krótszej ściany na nieco ciemniejszy kolor niż ścian dłuższych. W ten sposób nieco zrównoważymy zakłócone proporcje wnętrza. Inny popularny trick polega na ustawieniu przy krótszej ścianie łóżka z zagłówkiem.

(Łóżko umieszczone bezpośrednio pod oknem pozwoli nam miło zacząć dzień, fot. Porta)

Aby odpowiednio zagospodarować przestrzeń, warto pod pochyłą ścianą ustawić najniższe meble. Jest to więc dobre miejsce na przykład na niskie, ale pojemne szafki z dużą ilością szuflad. Jest to szczególnie ważne, jeśli urządzana jest mała sypialnia. Pamiętajmy, że małe wnętrze szybko może sprawić wrażenie zagraconego, dobrze jest więc zapewnić dużo miejsca do schowania rozmaitych drobiazgów.

 

(Pod pochyłymi ścianami warto ustawić niskie, ale pojemne meble, fot. Dekoria.pl)

Bardzo ważnym elementem, jeśli chodzi o wystrój sypialni na poddaszu jest okno dachowe. W miarę możliwości warto umieścić łóżko tak, aby znajdowało się pod nim – takie ustawienie może znacząco wpłynąć na komfort porannego wstawania. Warto też dobierać rolety w jasnych i subtelnych kolorach – naturalna barwa światła wpadającego do wnętrza powiększy je optycznie.

 

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa sufitowa Cubus 4pł. TK Lighting + gratis...

 • Plafon Various Biało-szaro-biały Kolor apli: ...

 • Promocja

  Calyx listwa 2 pł. Black

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Lampa wisząca TWIST 6W LED

 • Promocja

  Zwis Burn Black 1 pł.