Start Arrow Wiadomości Arrow System alarmowy na miarę Twoich potrzeb

System alarmowy na miarę Twoich potrzeb

Według badań przeprowadzonych przez markę Yale – międzynarodowego producenta zabezpieczeń domowych – aż 70% Polaków najbardziej ceni sobie bezpieczeństwo własne i swojej rodziny. Choć z roku na rok liczba włamań z kradzieżą spada, nadal nie możemy czuć się w pełni bezpieczni. Z jakich rozwiązań korzystać, by spać spokojnie i nie martwić się o swój dorobek?

Sprawnie działający system alarmowy zatrzymuje aż 60% włamań. By należycie spełniał swoją rolę należy jednak dostosować go do warunków w jakich mieszkamy. Pod uwagę warto wziąć m.in. rodzaj budynku, jego wielkość oraz to w jakiej okolicy się znajduje. Ekspert marki Yale podpowiada jakie rozwiązania wybierać.

Bezpieczne mieszkanie w mieście

Mieszkańcy nowoczesnych bloków i apartamentowców położonych w dużych aglomeracjach z reguły nie potrzebują systemu alarmowego. Osiedla na których mieszkają są zazwyczaj objęte wewnętrznym lub zewnętrznym monitoringiem, a wejście do budynku wymaga podania specjalnego kodu. Coraz więcej wspólnot mieszkaniowych inwestuje także w zatrudnianie dozorców i stróżów, którzy dodatkowo strzegą ich bezpieczeństwa. Lokale mieszkalne znajdujące się w obiektach starszego typu zwykle nie są tak dobrze chronione. Dostępu do klatki nie pilnuje portier, a wokół budynku brak kamer. Lokatorzy takich kamienic i bloków mają jednak do wyboru wiele rozwiązań, dzięki którym poczują się bezpieczniej we własnym domu. W każdym mieszkaniu bezwzględnie powinny znaleźć się czujniki dymu i gazu. Ich montaż jest niezwykle prosty, a same urządzenia nie kosztują dużo. Osoby często podróżujące lub chcące szczególnie zadbać o swój dobytek powinny rozważyć kupno wewnętrznego systemu alarmowego. Z reguły w jego skład wchodzi centrala, która stanowi serce mechanizmu, syrena wewnętrzna, czujniki ruchu i kamery. Nowoczesne platformy zabezpieczeń dają możliwość podłączenia ich do urządzeń mobilnych, a tym samym stałego kontrolowania i monitorowania stanu naszego mieszkania, niezależnie od miejsca w którym się znajdujemy.

fot. mat. pras. Yale

Dom na przedmieściach

W jakie zabezpieczenia zainwestować, gdy zamieszkujemy dom położony w mieście lub na jego obrzeżach? Jeśli okolica jest w stosunkowo bezpieczna, sąsiedzi się znają, a budynki są blisko siebie, wystarczy wybrać alarm z syreną wewnętrzną. Dla poczucia dodatkowego komfortu wielu właścicieli decyduje się jednak także na zakup systemu z syreną zewnętrzną. – Dobry alarm ma dwie ważne role: informuje nas o włamaniu, ale i pełni funkcję prewencyjną – odstrasza złodziei. Już sam sygnalizator zewnętrzny, czyli syrena alarmowa umieszczona na elewacji budynku zwraca uwagę i sprawia, że wielu przestępców rezygnuje z próby wtargnięcia. Dzięki specjalnym zabezpieczeniom trudno uszkodzić jej obudowę lub oderwać od podłoża. Dodatkowe elementy, takie jak zdalny włącznik/wyłącznik zasilania, potrafią również sprawić wrażenie, że w domu ktoś przebywa i tym samym odstraszyć włamywaczy. Nie bez znaczenia jest sposób montażu i konfiguracji systemu. Godne uwagi są systemy bezprzewodowe do samodzielnego montażu, które znacznie obniżają koszt inwestycji, a ich zarządzanie za pomocą aplikacji na smartfona eliminuje comiesięczny koszt  utrzymania systemu – radzi Piotr Palewicz, ekspert firmy Yale. Podczas montażu systemu należy pamiętać o umiejętnym rozmieszczeniu kamer i pozostałych elementów alarmu. Umieszczając je w odpowiednich i newralgicznych miejscach, uzyskujemy kontrolę nad całą posiadłością i możliwość śledzenia każdego zakątka posesji. Koszt takiego zabezpieczenia to z reguły wydatek w przedziale między 800 zł w wersji podstawowej do 1500 zł w rozbudowanej opcji. Na cenę wpływ ma kilka czynników, jednak głównie zależy ona od ilości elementów systemu.

fot. mat. pras. Yale

Zabezpieczenia domu dla osób mieszkających na wsi

Domy jednorodzinne położone na wsi lub znajdujące się z dala od innych domostw są szczególnie narażone na wizyty nieproszonych gości. Lokalizacja to jeden z kluczowych aspektów, którymi kierują się włamywacze. Z reguły wybierają oni budynki stojące na uboczu, w słabo oświetlonej okolicy. – W przypadku takich obiektów bez dostępu do Internetu warto pomyśleć o instalacji systemu alarmowego z własnym, niezależnym połączeniem GSM, który to chroni nasz dom i informuje o wszelkich zdarzeniach niezależnie od przerw w zasilaniu (posiada zasilanie awaryjne) – dodaje ekspert. Ponownie i w tym wypadku dobrze sprawdzi się zewnętrzny system alarmowy, który poinformuje o wystąpieniu nietypowych zdarzeń za pomocą sygnałów dźwiękowych lub świetlnych. W ten sposób przyciągnie uwagę osób, które mogą zareagować w sytuacji zagrożenia i spłoszy złodzieja. Warto pamiętać, że każdego dnia w Polsce dochodzi do blisko 250 włamań. Wielu z nich można zaradzić odpowiednio zabezpieczając swój dom i majątek.

fot. Yale

Źródło:Yale Polska

YALE
Wszystkie komunikaty (7763)

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


kwiecień 5, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty