Start Arrow Wiadomości Arrow System Schüco Living Alu Inside w ofercie Awilux – energooszczędne połączenie technologii PVC i ALU

System Schüco Living Alu Inside w ofercie Awilux – energooszczędne połączenie technologii PVC i ALU

Nowy system Schüco LivIng Alu Inside dostępny w ofercie Awilux to rozwiązanie gwarantujące zarówno wysokie parametry cieplne, jak i wyjątkową estetykę. To połączenie technologii PVC z aluminiową przegrodą, dzięki czemu oferuje wyjątkowe wyposażenie i wysoką energooszczędność.

Budownictwo energooszczędne, czy nawet pasywne, które nierzadko określane jest mianem samowystarczalnego, stanowi silny trend we współczesnej architekturze. Coraz częściej decydujemy się budować domy w zgodzie z naturą, jednocześnie wykorzystując nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązania. Dostępny w ofercie Awilux, renomowanego producenta okien, system Schüco LivIng Alu Inside wyróżniają nie tylko wyższe parametry termoizolacyjne, ale również klasyczny kształt skrzydła oraz bogata gama kolorystyczna.

Ponadprzeciętne parametry

Nowy system Alu Inside, który dostępny jest w ofercie Awilux, posiada głębokości zabudowy 82 mm i oparty jest na opatentowanych profilach PVC oraz wzmocniony aluminiowymi przegrodami, które podnoszą współczynnik przenikania ciepła. Przegrody posiadają certyfikat Passivhaus Institut Darmstadt, dzięki czemu system może być z powodzeniem stosowany również w domach pasywnych o podwyższonych wymaganiach.

Okno dostępne w ofercie Awilux wyróżniają wysokie parametry termoizolacyjne dzięki 7 komorom w ramie i skrzydle z możliwością zastosowania dodatkowych wkładek termicznych. System Schüco LivIng Alu Inside oparty jest na technologii 3 uszczelek AquaStop, podnoszącej zarówno parametry izolacyjne, jak i akustyczne. Walory termoizolacyjne okna polepsza także wyposażenie go w ciepłą ramkę międzyszybową, która dodatkowo eliminuje efekt roszenia szyb.

Współczynnik przenikania ciepła dla okna referencyjnego opartego na systemie Schüco LivIng Alu Inside wynosi Uw=0,68 W/m2K. Warto wiedzieć, że status okien energooszczędnych otrzymują rozwiązania wynoszące mniej niż 1,3 W/m2K, a w przypadku budownictwa pasywnego na poziomie 0,8 W/m2K, dlatego parametry osiągane przez nowy system Schüco zdecydowanie przewyższają wymagania budowlane.

Komfortowe wyposażenie

Nowy system dostępny w ofercie Awilux wyposażony jest w nowoczesne okucia Winkhaus activePilot o zwiększonym do 100kg dopuszczalnym ciężarze skrzydła. Jest to elastyczny system okuć o wysokiej jakości i walorach użytkowych.

Na zwiększone bezpieczeństwo systemu LivIng Alu Inside mają również wpływ 4 zaczepy antywyważeniowe dostępne w standardzie oraz system 8-kątnych grzybków ryglujących, który dodatkowo zabezpiecza domowników oraz daje możliwość samodzielnej regulacji siły docisku skrzydła. Opcjonalnie, aluminiowe klamki mogą zostać wyposażone w „słyszalny element bezpieczeństwa", czyli system Akustic, który blokuje możliwość otwarcia okna z zewnątrz. System dostępny w ofercie Awilux może zostać dodatkowo wyposażony w pakiet AWI-Kids pozwalający jedynie na uchylenie okna przez dzieci, który zabezpiecza przed katastrofalnymi w skutkach sytuacjami.

Do domu w każdym stylu

System LivIng Alu Inside gwarantuje idealne doświetlenie pomieszczeń, które sprzyja odpoczynkowi oraz wspomaga codzienną pracę lub naukę dzięki pakietowi szybowemu SunEnergy+. Charakteryzuje się on jasną barwą szkła oraz zminimalizowanym efektem odbicia światła i wysokim współczynnikiem przepuszczalności promieniowania słonecznego.

Nowe okna dostępne w ofercie Awilux dedykowane są do domów w każdym stylu, w których główny nacisk kładziony jest na energooszczędność stolarki. System Schüco LivIng Alu Inside dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej zarówno w przypadku renolitów drewnopodobnych, jak i okładzin aluminiowych dostępnych we wszystkich kolorach z palety RAL.

W systemie Schüco LivIng Alu Inside zastosowano opatentowaną technologię łączenia aluminium z tworzywem sztucznym, dzięki czemu możliwe było stworzenie stolarki o ponadprzeciętnych parametrach termoizolacyjnych oraz wyjątkowym wyposażeniu. Dostępne w ofercie Awilux okna sprawdzą się w domach energooszczędnych i pasywnych, gwarantując ciepło, bezpieczeństwo i wysoką estetykę.

Przykładowa wycena 1076,36 zł netto (okno referencyjne 1230×1480 w kolorze białym, z szybą Ug=0,5).

Dodatkowe informacje o firmie Awilux:

Awilux Polska oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Firma działa na rynku od 2006 roku, opierając swoją produkcję o niemiecką technologię firmy SCHÜCO. Oznacza to solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. Dużą wagę przywiązuje do terminowości i sprawnego realizowania zleceń, co zapewniają nowoczesne i zautomatyzowane linie produkcyjne i wysoko wykwalifikowany zespół pracowników. Celem Awilux Polska jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.:  dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. Awilux Polska działa z powodzeniem w Polsce i Niemczech. Na rynku polskim firma buduje sieć salonów firmowych. Wszyscy partnerzy biorą udział w regularnym procesie szkoleń z systemów SCHÜCO  oraz nowoczesnych technik montażu. Dzięki temu Awilux dąży do tego, by pozostać ważnym i rzetelnym partnerem w realizacjach planów i inwestycji przez wiele następnych lat.

Awilux

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Lipiec 24, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty