Start Arrow Budowa domuArrow System Ytong

System Ytong

System YTONG nastawiony jest na szybką realizację obiektów, wykorzystanie najlepszych właściwości materiału, oraz elastyczność. Zaletą jest możliwość utrzymania jednorodności materiałowej, jednak można stosować zarówno wszystkie jak i wybrane elementy systemu YTONG, łącząc je z innymi technologiami.

ytongJednorodność materiałowa

YTONG jest systemem budowlanym umożliwiającym wzniesienie całego budynku z jednego materiału, bez konieczności stosowania innych technologii i skomplikowanych kombinacji materiałowych. System ten daje do dyspozycji elementy ścienne (małego i wielkiego formatu), płyty stropowe i dachowe, ksztatki U do wykonywania żelbetowych nadproży, gotowe nadproża, tynki i zaprawy oraz narzędzia.

Alternatywa dla ściany warstwowej

YTONG umożliwia wykonanie jednowarstwowego muru (bez dodatkowego docieplania), trzykrotnie lżejszego od warstwowego i spełniającego wszystkie wymagania polskich norm. Współczynnik przenikania ciepła U dla ściany z bloczów YTONG odmiany PP2/0,4 o grubości 36,5 cm wynosi 0,29 W/m2K a dla materiału PP1,5/0,35 i grubości 40 cm nawet 0,23 W/m2K!

Elementy drobnowymiarowe

maly_ytongNajbardziej znany element systemu YTONG to bloczek profilowany z uchwytami. Jego wielką zaletą jest lekkość oraz ergonomiczne uchwyty ułatwiające przenoszenie i murowanie.

Bloczki są klejone na cienką warstwę zaprawy (1 do 3mm). Profilowanie na pióro i wpust wymusza precyzyjne licowanie zestawianych ze sobą bloczków i zapewnia szczelność bez konieczności wykonania pionowej spoiny. Murowana w ten sposób ściana charakteryzuje się niezwykłą dokładnością wykonania i gładką powierzchnią.

Wymiary produkowanych bloczków YTONG są ujednolicone: wszystkie mają tę samą długość – 60 cm i wysokość – 20 cm, szerokość uzależniona jest od przeznaczenia.

Lekkość bloczka i ergonomiczne uchwyty to sposób na szybsze, a co za tym idzie, tańsze wznoszenie ściany. Stosowanie bloczków jest proste i praktyczne, nie wymaga dodatkowego sprzętu.

Elementy wielkoformatowe

duzy_ytongSystem Budownictwa Wielkoformatowego YTONG zapewnia większą szybkość budowania dużych obiektów. W zależności od potrzeb można stosować cały system lub jego poszczególne elementy: modułbloki, wielkoformatowe elementy ścienne, płyty stropowe i płyty dachowe.

Wcześniejsze przygotowanie zestawienia elementów zgodnie ze szczegółowymi rozwiązaniami projektowymi zapewnia maksymalne wykorzystanie czasu pracy ludzi i maszyn, a co za tym idzie minimalizację kosztów. Płyty dostarczane są na plac budowy zgodnie z przygotowanym wcześniej planem montażu, który zawiera oznaczenia elementów mocowań i zakotwień płyt. Gwarantuje to bardzo szybki i prosty montaż systemu YTONG na bardzo dużych obiektach. Dzięki temu koszty wykonawstwa są utrzymane na możliwie najniższym poziomie.


Autor: www.xella.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Lampa stołowa mini-trójnóg Czar lawendy

  • Nowoczesny Plafon Kantoor White

  • Plafon Harmony Black

  • Lampa Flexi Grochy Mix 3pł.

  • Lampa wisząca Romantica 2pł. Black

  • TK Lighting Zwis pojedynczy Alambre

  • ZTS zwis duży (ś:37) 1 pł. / patyna + czerwo...

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu