Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Szczeliny w parkiecie – czy jest na nie rada?

Szczeliny w parkiecie – czy jest na nie rada?

Czy to prawda, że zima i mocne ogrzewanie powodują szczeliny w parkiecie? – próbuje  się dowiedzieć nasz czytelnik. – Taka sytuacja miała miejsce w domu mojego kolegi. Ponieważ sam w tym roku będę wykańczał swoje mieszkanie, chcę uniknąć takich „niespodzianek”. Jak zapobiec temu problemowi?

Rad czytelnikowi udzielają eksperci Centrum Parkietowego NOWAK:

Tak, podczas mocnej zimy i bardzo silnego ogrzewania, gdzie wilgotność powietrza w mieszkaniu spada (niejednokrotnie do wartości 17-20%) podłoga drewniana zapracuje  i pojawią się szczeliny w parkiecie. Uniknąć tego można w dwojaki sposób.

Najważniejszą rzeczą jest, aby parkiet był montowany na solidnie przygotowanym, suchym podłożu przy pomocy odpowiedniej,wysokiej jakości chemii parkietowej. Druga istotna kwestia to utrzymywanie odpowiedniej wilgotności w powietrzu –  na poziomie 45% – 60 %. Na rynku dostępnych jest wiele typów nawilżaczy, które pozwolą na podbicie wilgotności do odpowiedniej wartości.

Kontrolę wilgotności powietrza umożliwia włosowy lub elektroniczny higrometr. Utrzymywanie właściwej wilgotności jest wskazane nie tylko ze względu na parkiet, ale  ma także dobry wpływ na mieszkańców. Przy dobrej wilgotności parkiet na pewno będzie długo nam służył a i mieszkańcy nie będą cierpieć na rożne dolegliwości spowodowane suchym powietrzem.

Pamiętajmy, iż praca parkietu (rozsychanie, pęcznienie) nie jest jego wadą ,to cecha charakterystyczna naturalnego materiału jakim jest drewno.

(Odpowiednia wilgotność powietrza w pomieszczeniu zapobiega powstawaniu szczelin w parkiecie)

(Odpowiednia wilgotność powietrza w pomieszczeniu zapobiega powstawaniu szczelin w parkiecie)

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Gość Dom.pl Odpowiedz 2014-02-27 13:16:08

U mnie ten problem rozwiązał się po ustawieniu nawilżacza parowego Fred. Parkiet się nie rozchodzi a drewniane meble mniej trzeszczą ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Pustynna Burza

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1640

  • Promocja

    Lampa wisząca Aida White 2pł.

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1642