Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Szczotkowane podłogi – oryginalne wykończenie podłóg drewnianych

Szczotkowane podłogi – oryginalne wykończenie podłóg drewnianych

Podłogowe deski drewniane mogą być wykończone na kilka sposobów, dających różny efekt końcowy. Od kilku sezonów we wnętrzach królują drewniane podłogi postarzane, zachwycające naturalnością i szlachetnością surowca. Postarzane podłogi powstają w wyniku specjalnej obróbki – szczotkowania.

(Podłoga szczotkowana z serii Timeless Collection firmy Baltic Wood)

Proces szczotkowania polega na mechanicznym usunięciu miękkich elementów warstwy wierzchniej drewna. Po tej obróbce, drewno nabiera naturalnej struktury, podkreślone zostaje usłojenie i układ włókien. Co ważne, struktura drewna jest nie tylko bardziej widoczna, ale i wyczuwalna ręką. Widoczne stają się także sęki, ślady przyrdzenne oraz naturalne pęknięcia drewna.

(Podłoga szczotkowana z serii Amant firmy Jean Marc Artisan)

Poddana szczotkowaniu podłoga wygląda, jakby była użytkowana od lat, z tym, że posiada znakomitą wytrzymałość, jest trwalsza i odporna na uszkodzenia, a także antypoślizgowa. Warto wiedzieć, że pojawiające się w czasie użytkowania zarysowania drewna, pokryją się ze śladami mechanicznej szczotki , dzięki czemu wada nie będzie widoczna.

(Podłoga szczotkowana z serii Pure firmy Barlinek S.A.)

Podłoga szczotkowana zostaje dodatkowo zabezpieczona olejem lub lakierem, choć to drugie rozwiązanie jest rzadziej stosowane z uwagi na to, że lakier nadaje drewnu specyficzną powłokę, która mogłaby zakłócić naturalną strukturę drewna. Na rynku dostępne są również podłogi, gdzie fabrycznie w wyszczotkowane miejsca wpuszczana jest lakierobejca (czarna lub biała), podkreślająca ślady na podłodze.

(Podłoga szczotkowana z serii Pure Vintage Line firmy Barlinek S.A.)

Dzięki procesowi szczotkowania otrzymujemy więc fabrycznie postarzane podłogi, idealne do wnętrz w stylu rustykalnym, vintage czy eklektycznym, łączącym tradycję z nowoczesnością. Naturalny charakter drewna sprawia, że wnętrza nabierają naturalności, szlachetności, zachowują duch epoki, w stylu której są urządzane.

(Podłoga szczotkowana z serii Timeless Collection firmy Baltic Wood)

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


czerwiec 18, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie