Start Arrow Budowa domuArrow Szkielet drewniany w 5 odsłonach. Zobacz popularne projekty domów z drewna

Szkielet drewniany w 5 odsłonach. Zobacz popularne projekty domów z drewna

Choć domy murowane wciąż są najczęściej budowane przez polskie rodziny, zalety szkieletu drewnianego docenia coraz większa grupa inwestorów. Szybka budowa, duże możliwości wykończeniowe i łatwa ewentualna rozbudowa sprawiają, że projekty domów z drewna zyskują na popularności, a wykwalifikowanych ekip budowlanych, które zajmą się realizacją, przybywa na rynku.

Coraz większe zainteresowanie domami szkieletowymi wynika z kilku czynników. Po pierwsze szkielet drewniany można wybudować już w zaledwie 3 miesiące, przy czym prace budowlane mogą odbywać się nawet zimą. Cieńsze ściany w porównaniu z murowanymi gwarantują więcej przestrzeni użytkowej przy tej samej powierzchni zabudowy. Węższe i co za tym idzie tańsze są również fundamenty pod nie.

Równie prosta i szybka jest rozbudowa istniejącego budynku. Łatwo jest przebudować, przerobić istniejące instalacje, drobne przeróbki nie wymagają kucia ścian. Przebudowa domu w przyszłości jest zdecydowanie prostsza niż w przypadku domów murowanych.

Kolejnym walorem domów drewnianych jest wyjątkowy mikroklimat wnętrza, którego nie da się uzyskać w innych technologiach. Projekty domów z drewna zaliczane są do ekologicznych i zdrowych budynków, a także energooszczędnych, gdyż drewno akumuluje ciepło. Latem w domu panuje przyjemny chłód, a zimą ciepło oddawane jest do pomieszczeń.

Te 5 najpopularniejszych domów szkieletowych udowadnia ponadto, że budownictwo drewniane jest bardzo uniwersalne. Wśród naszych projektów znaleźć można zarówno tradycyjnie wykończone domy-dworki, jak i nowoczesne domy szkieletowe o modernistycznej elewacji.

1. Projekt DOM MD3-24

Ten projekt domu z drewna to doskonała alternatywa dla tradycyjnej technologii murowanej. Klasyczna zabudowa domu z poddaszem użytkowym zestawiona tu została z nowoczesną elewacją i współczesnymi detalami architektonicznymi. Duże okna, otwarcie domu na ogród i funkcjonalne wnętrza, przeznaczone dla kilkuosobowej rodziny to niewątpliwe atuty tego projektu.

Projekt DOM MD3-24

Projekt DOM MD3-24

2. Projekt DOM PK8-75

Ten projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym jest idealny dla inwestorów poszukujących atrakcyjnej alternatywy dla mieszkania w bloku. Prosta konstrukcja i dwuspadowy dach sprawiają, że jest to projekt domu taniego w realizacji, a budowa nie przysparza wielu trudności. Strefa dzienna na parterze i nocna na poddaszu gwarantuje komfort kilkuosobowej rodzinie.

Projekt DOM PK8-75

Projekt DOM PK8-75

3. Projekt DOM NA1-33

Ten projekt domu szkieletowego przeznaczony jest dla zwolenników ultranowoczesnej architektury. Prosty i szybki w budowie, gwarantuje oszczędności na placu budowy, a wyposażony w nowoczesne instalacje – sprzyja energooszczędności podczas użytkowania. Piękna, nowoczesna elewacja z dużymi przeszkleniami wyróżnia ten projekt domu na tle sąsiedniej zabudowy, jednocześnie doskonale wkomponowując go w otaczający krajobraz. Więcej o tym projekcie można przeczytać tutaj.

Projekt DOM NA1-33

Projekt DOM NA1-33

4. Projekt DOM MD3-25

Miłośników klasycznej zabudowy zainteresować może natomiast ten projekt domu z drewna, o niewielkiej powierzchni użytkowej, zapewniającej jednak funkcjonalny program dla kilkuosobowej rodziny. Projekt przeznaczony na podmiejskie działki, pięknie komponuje się z leśnymi czy górskimi krajobrazami. Klasyczna stylistyka łączy się tu z nowoczesnym komfortem.

Projekt DOM MD3-25

Projekt DOM MD3-25

5. Projekt DOM MD2-23

Na koniec coś, co z pewnością przypadnie do gustu fanom góralskiego folkloru. Ten projekt domu drewnianego zachwyca ozdobnymi detalami, podkreślającymi tradycyjną stylistykę. Sielski charakter budynku eksponuje ciekawie zaplanowana elewacja. Ta klasyczna zabudowa z poddaszem użytkowym przewiduje jednak dodatkowo dwustanowiskowy garaż, udowadniając, że tradycyjne projekty domów z drewna i dziś mogą być nie tylko piękne, ale i niezwykle funkcjonalne i praktyczne.

Projekt DOM MD2-23

Projekt DOM MD2-23

Następna »

Autor: Marta Hawrylak
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 19, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty