Start Arrow Wiadomości Arrow Szkło antykondensacyjne ClimaGuard LM Dry dostępne w ofercie firmy OKPOL

Szkło antykondensacyjne ClimaGuard LM Dry dostępne w ofercie firmy OKPOL

Zastosowana unikalna antyroszeniowa i łatwozmywalna powłoka, stosowana w standardzie w pakiecie trzyszybowym, pozwala skutecznie zredukować zjawisko kondensacji pary wodnej na zewnętrznej szybie okna, a jej właściwości łatwozmywalne zapobiegają nadmiernemu osadzaniu się brudu na tej części pakietu szybowego.

Stop osadzającej się wilgoci

ClimaGuard_Lm_Dry_Guardian

Szkło powlekane ClimaGuard LM Dry zapobiega zjawisku skraplania się pary wodnej. fot. Guardian Częstochowa

Zaparowane szyby to problem znany wszystkim tym, którzy posiadają w swoim domu lub biurze okna energooszczędne. Okazuje się bowiem, że im lepsza izolacyjność i niższy współczynnik przenikania ciepła U, tym większe jest ryzyko występowania zjawiska kondensacji pary wodnej na powierzchni szkła. Dlaczego tak się dzieje? Otóż szyby zespolone o bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych skutecznie zatrzymują ciepłe powietrze wewnątrz domu, w konsekwencji czego zewnętrzna tafla szkła pozostaje chłodna i osadzająca się na niej para wodna wyrasza się tworząc nieestetyczne, zakłócające widoczność zacieki. Na występowanie zjawiska kondensacji narażone są okna w całym budynku, jednak problem ten szczególnie często zauważyć można w oknach dachowych. Przyczyna tego jest prosta – między szybą a nieboskłonem nie ma żadnych obiektów, które mogłyby zaabsorbować nadmiar wilgoci z powietrza, zatem rosa osadza się na szkle. Firma OKPOL, producent okien do poddaszy, zapobiegając niepożądanemu zjawisku skraplania się pary wodnej wprowadza do swojej standardowej oferty szyby z innowacyjną powłoką ClimaGuard LM Dry. To produkowane przez firmę Guardian szkło powlekane charakteryzuje się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi i znakomitą przejrzystością, co wraz z antykondensacyjną warstwą pomaga skutecznie wyeliminować zjawisko „zaparowanych okien”.

Pielęgnacja okien jeszcze nigdy nie była tak prosta!

Szkło z powłoką ClimaGuard LM Dry jest przejrzyste i łatwe do utrzymania w czystości. fot. Guardian Częstochowa

Szkło z powłoką ClimaGuard LM Dry jest przejrzyste i łatwe do utrzymania w czystości. fot. Guardian Częstochowa

Wprowadzenie do standardowej oferty firmy OKPOL szkła Guardian ClimaGuard LM Dry podyktowanie zostało przede wszystkim jego właściwościami antykondensacyjnymi, jednak ogromną wagę miała jeszcze jedna cecha produktu: bardzo łatwa jego pielęgnacja i utrzymanie w czystości. W przypadku okien dachowych jest to niezwykle istotne, ponieważ skośny i poziomy układ szyb sprawia, że są one szczególnie mocno narażone na gromadzenie się brudu i zanieczyszczeń. Powłoka ClimaGuard LM Dry nie wymaga specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Dzięki temu okna dachowe OKPOL za szkłem firmy Guardian mogą pozostać czyste i przejrzyste na dłużej.

Unikalne połączenie funkcji LM i Dry zapewnia przejrzystość i łatwość w utrzymaniu w czystości. Od teraz szyby ClimaGuard LM Dry dostępne są już we wszystkich oknach dachowych firmy OKPOL.

Szkło z powłoką ClimaGuard LM Dry jest przejrzyste i łatwe do utrzymania w czystości.Fot. Guardian Częstochowa w pakietach trzyszybowym w modelach: IGK I3, ISK I3, ISO I3 oraz ISO I6. Szyby zespolone dostarcza firma Vitroterm-Murów, a gwarancja na nie wynosi aż 20 lat.

O Guardian

Guardian to zróżnicowana firma produkcyjna o zasięgu globalnym, której siedziba główna mieści się w Auburn Hills w stanie Michigan w USA. Firma zajmuje czołową pozycję w produkcji szkła typu „float”, wyrobów szklanych, izolacji z włókna szklanego oraz innych materiałów budowlanych do zastosowań komercyjnych, mieszkaniowych i w przemyśle motoryzacyjnym. Szkło z ochroną przeciwsłoneczną SunGuard zostało zaprojektowane dla zapewnienia różnych poziomów kontroli słonecznej do stosowania w różnych strefach klimatycznych i przy projektowaniu różnorodnych budynków. Dzięki swojemu Ośrodkowi Naukowo-Technologicznemu, Guardian jest liderem w innowacyjności, opracowując wysokiej klasy szkła powlekane oraz inne zaawansowanych produkty. Guardian, spółki zależne i stowarzyszone zatrudniają 18.000 osób. Zakłady zlokalizowane są na terenie Ameryki Północnej, Europy, Ameryki Południowej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. Nazwa SunGuard jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Guardian Industries Corp. Częścią koncernu Guardian Industries Corp.  jest Guardian Częstochowa, jedna z najnowocześniejszych hut szkła na świecie oraz czołowym producentem szkła architektonicznego w Polsce, która powstała w 2002r. Przedsiębiorstwo dysponuje najnowszymi technologiami w dziedzinie produkcji szkła i przetwórstwa szkła płaskiego. Zakład produkuje szkło float o grubościach od 3 mm do 12 mm oraz szkło powlekane w oparciu o technikę rozpylania magnetronowego. Guardian Częstochowa zatrudnia obecnie ponad 330 osób.

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 13, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: okna i drzwi