Start Arrow WnętrzaArrowProjekty wnętrzArrow Szlachetna biel we wnętrzach – inspiracje

Szlachetna biel we wnętrzach – inspiracje

Biel we wnętrzach, szczególnie jako kolor przewodni całego mieszkania, może wydawać się mało wyrazista. Jednak coraz częściej to właśnie ten kolor stanowi podstawę i punkt wyjścia dla aranżacji pomieszczeń. Wynika to z kilku niezwykłych właściwości bieli, których nie wykazuje żaden inny kolor.

Przede wszystkim należy podkreślić uniwersalny charakter bieli. Aranżując wnętrze przy użyciu właśnie takiego koloru można uzyskać praktycznie każdy, zaplanowany efekt. Stylowe wnętrze o eleganckim, wyrafinowanym wykończeniu, jak i szaloną aranżację, w której biel jest jedynie tłem dla intensywnych, krzykliwych dodatków.

Inną cechą bieli jest jej zdolności do optycznego powiększania pomieszczeń. W połączeniu z dużą ilością naturalnego światła oraz lustrami można uzyskać efekt optycznie większej powierzchni. Dlatego też biel tak świetnie sprawdza się w małych wnętrzach. To właśnie tam należy wybierać kolorystykę rozważnie, gdyż niektóre kolory i ich nieumiejętne połączenia mogą negatywnie wpłynąć na optyczny rozmiar pomieszczenia.

Ponadto biel może być doskonałym tłem dla charakterystycznych elementów dekoracyjnych.

Dorota Maksymowicz, architektka z pracowni Forma Alternatywna:
Dzięki swojej neutralności i uniwersalności idealnie sprawdza się jako baza dla dzieł sztuki, charakterystycznych, nietypowych mebli, plakatów czy zdjęć. Działa to zwykle na zasadzie kontrastu, gdzie biel zamiast dominować i przyćmiewać interesujący eksponat czy dekorację, eksponuje go.

Warto także pomyśleć o bieli jako kolorze dominującym w pomieszczeniu. Sypialnia utrzymana w jasnych, pastelowych barwach z dominacją bieli zwykle nabiera wyrafinowanego stylu, który sprzyja wyciszeniu i pomaga się zrelaksować po wyczerpującym dniu.

Natomiast stosując białe wykończenia w kuchni, szczególnie w połączeniu z kolorowymi elementami, można uzyskać nowoczesny, minimalistyczny rezultat. Jednak najbardziej spektakularne efekty daje aranżacja całego wnętrza w kolorze białym. Wówczas można dowolnie mieszać style, puścić wodze fantazji i zrealizować najbardziej szalone pomysły dekoracyjne i wykończeniowe – w bieli większość aranżacji będzie wyglądała efektownie i z klasą.

Biel to zawsze dobry wybór. Dzięki niej można uzyskać zachowawcze eleganckie wnętrze, a dodając odrobinę koloru i nietypowych dekoracji – nowoczesny styl. Ten szlachetny kolor daje tak szeroki wachlarz możliwości i mnogość aranżacji, że bez wątpienia każdy znajdzie  zastosowanie dla tej barwy w swoim wnętrzu.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Sosnowy Kwitnące serca

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Promocja

    Lampa wisząca Cynamonowa moc kawy

  • Lampa Sufitowa Fantasy 6pł.

  • Promocja

    Lampa wisząca Roma Mix

  • Lampa podłogowa Trójnóg Atramentowa moc