Start Arrow Wiadomości Arrow Szlifowanie w czystości. Dobieramy odkurzacz do żyrafy…

Szlifowanie w czystości. Dobieramy odkurzacz do żyrafy…

Do pozbycia się pyłu podczas szlifowania maszynowego potrzebny jest odkurzacz przemysłowy. Przede wszystkim powinien być wydajny, aby ciągle zasysał odpady i nieczystości. Wysoką wydajność zapewniają odkurzacze z odpowiednimi filtrami i systemem oczyszczania.

Do szlifowania dużych powierzchni najlepiej wykorzystać elektryczną szlifierkę do gipsu i gładzi, potocznie zwaną żyrafą. To uniwersalne narzędzie wykorzystuje się przy wielu pracach remontowo-budowlanych. Szczególnie przydaje się przy przygotowywaniu powierzchni pod malowanie, tapetowanie lub lakierowanie.

Nieodłączna para

Dzięki długiemu i regulowanemu wysięgnikowi możliwa jest komfortowa praca na stojąco w wysokich pomieszczeniach. Szlifowanie górnych części ścian i sufitów żyrafą przebiega szybciej i wykonuje się je wygodniej niż w przypadku tego ręcznego. Jest jednak produkt uboczny. To wszędobylski pył, który każdemu uprzykrza życie. Dlatego nieodłącznym partnerem żyrafy jest odkurzacz przemysłowy. Jaki wybrać?

Kluczową rolę odgrywa wydajność. Podczas szlifowania odkurzacz musi w sposób ciągły pochłaniać duże ilości drobnego pyłu. – Najważniejszym aspektem jest połączenie wydajności filtracyjnej odkurzacza wraz z systemem oczyszczania filtra – wskazuje Radosław Koźba, manager marki Starmix w Lange Łukaszuk.

Otrząsanie elektromagnetyczne

Najbardziej skutecznym systemem oczyszczania jest otrząsanie elektromagnetyczne, ponieważ generuje ono kilkadziesiąt uderzeń w filtr w ciągu kilku sekund. Jedno lub kilka uderzeń nie wystarczy, aby przygotować go do dalszego procesu zasysania pyłów. – W odkurzaczach Starmix najlepszym systemem może pochwalić się rodzina odkurzaczy iPulse – twierdzi Radosław Koźba. – Oczyszczanie polega na wykorzystaniu dwóch równolegle pracujących filtrów i otrząsaniu ich na zmianę. Zapewnia to ciągłość zasysania pyłów oraz ich odpowiednią drożność – wyjaśnia. Dodaje, że dużą zaletą tego typu systemu jest to, że otrząsanie elektromagnetyczne uruchamia się automatycznie wyłącznie wtedy, gdy jest to konieczne. W dwa równolegle filtry o dużej wydajności filtracyjnej wyposażone są również odkurzacze Starmix ISC. W ich przypadku oczyszczanie przebiega nieco inaczej. – Otrząsanie elektromagnetyczne uruchamiane jest automatycznie w czasie przerwy w pracy. Oznacza to, że gdy wyłączymy żyrafę podłączoną do odkurzacza ISC, mamy kilkanaście sekund przerwy na samoistne oczyszczenie filtrów oraz na krótką przerwę, podczas której odpoczną ręce – tłumaczy ekspert z Lange Łukaszuk.

Trzeba jeszcze wiedzieć, czego na pewno nie wybierać. Praca z żyrafą jest niewskazana w parze z odkurzaczami z małymi filtrami. Szybko gromadzący się w odkurzaczu pył może całkowicie zablokować filtr, doprowadzić do przegrzania sprzętu i awarii silnika. Postawmy lepiej na odkurzacz z dwoma filtrami i systemem otrząsania elektromagnetycznego. Wtedy pył będzie znikał, a z pracy wszyscy będą zadowoleni.

O firmie:

Lange Łukaszuk jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce 20 wiodących światowych marek w branżach: elektronarzędziowej, narzędziowej, elektrotechnicznej i oświetleniowej. Jako pierwszy wprowadził do Polski szereg renomowanych producentów, jak: Steinel, Panasonic, Starmix, Collomix, Proxxon czy Wolfcraft. Od 30 lat strategia rozwoju polega na rozbudowie oferty o produkty tylko wysokiej klasy. Lange Łukaszuk wprowadza na polski rynek również rozwiązania innowacyjne i przyszłościowe technologie w różnych kategoriach produktowych. Jest pionierem w dziedzinach m.in. opalarek oraz pistoletów klejowych. Firma działa na terenie całego kraju, zaopatrując blisko 30 punktów partnerskich oraz ponad 1000 sklepów specjalistycznych i marketów budowlanych. Dla wielu grup asortymentowych jest wiodącym dystrybutorem na polskim rynku narzędziowym.

Lange Łukaszuk

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 30, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty